Reklama

Reklama

Młodzi kutnianie "Na tropach przeszłości"

Opublikowano: czw, 26 paź 2017 19:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 24 i 25 października Muzeum Regionalne w Kutnie pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna przygotowało grę miejską „Na tropach przeszłości”. Nagrodą za trzy pierwsze miejsca była wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz podwójne wejściówki do kina.

Reklama

Pierwszego dnia w grze udział wzięło 12 grup z kutnowskich szkół podstawowych. Uczestnicy do przejścia mieli 8 punktów, na których musieli wykazać się wiedzą o historii miasta oraz sprawnością w wykonywaniu zadań zręcznościowych. Poziom gry był bardzo wyrównany, o wyniku decydował czas uzyskany z konkurencji sprawnościowych. Z uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką pani Małgorzaty Boruckiej, trzecie grupa reprezentująca Katolicką Szkołę Podstawową. Przyznano jeszcze czwartą nagrodę dla grupy z klasy VII d ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Nazajutrz odbyła się druga tura gry miejskiej adresowana dla klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych, w której udział wzięło 19 drużyn. Uczestnicy do pokonania mieli 12 punktów, na których podobnie jak dzień wcześniej uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się wiedzą o historii miasta oraz sprawnością. Podobnie jak dzień wcześniej pozom uczestników był niezwykle wyrównany i znów o wynikach decydował czas z wykonanych zadań sprawnościowych.

Nagrodzonych zostało osiem grup: dwie grupy z I Liceum im. J. H. Dąbrowskiego, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce, drugie miejsce zdobyła grupa z klasy trzeciej gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 7, czwarte grupa reprezentująca Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK, piąte drużyna z klasy II a gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5, szóste drużyna z klas II gimnazjum reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2, siódme drużyna z Katolickiego Technikum SPSK, ósme drużyna z klas III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    ops

    Brawo Dąbrowszczak!