Reklama

Reklama

Mocne słowa kutnowskich radnych. "Władimir Putin działa w barbarzyński sposób"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Mocne słowa kutnowskich radnych. "Władimir Putin działa w barbarzyński sposób" - Zdjęcie główne

Kutnowscy radni przyjęli oświadczenie w sprawie agresji Rosji na Ukrainie | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta Kutno radni zdecydowali się przyjąć oświadczenie nt. wojny na Ukrainie. Czytamy w nim m.in., że działania Rosji destabilizują sytuację na całym kontynencie.

Reklama

Kutnowscy radni jednogłośnie przyjęli oświadczenie zawierające stanowisko Rady Miasta Kutno w sprawie inwazji sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Podkreślają w nim, że agresja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów jest brutalnym i bezpodstawnym złamaniem praw człowieka, umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie.

- Rada Miasta Kutno stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada - Ukrainę oraz barbarzyńskie działania Władimira Putina, które niosą śmierć, spustoszenie i są przyczyną wielu ludzkich tragedii i cierpienia ukraińskich rodzin. Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za niczym niesprowokowany akt agresji oraz za wszelkie zniszczenia i ofiary śmiertelne, które on powoduje – stwierdzają kutnowscy radni.

Rada Miasta w Kutnie wyraziła pełną solidarność z narodem ukraińskim. Zadeklarowała także wszelką możliwą pomoc. 

- Wyrażamy podziw dla dzielności i prawdziwego bohaterstwa obywateli Ukrainy, którzy odpierają agresję w nierównej walce. Mamy nadzieję, że instytucje międzynarodowe swoimi działaniami dyplomatycznymi oraz realnymi sankcjami gospodarczymi wobec agresora, wyegzekwują zaprzestanie działań wojennych – podkreślono w oświadczeniu.

Radni dodali, że to szczególnie istotne w kontekście ochrony ludności cywilnej i infrastruktury cywilnej oraz zapobiegania eskalacji konfliktu. 

- Atak zbrojny Rosji na Ukrainę burzy także ład i pokój w całej Europie. Rada Miasta Kutno stoi po stronie wolności i prawa Narodu Ukraińskiego do życia w niepodległym państwie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy