Reklama

Reklama

Montują nowoczesne fotoradary. Pojawią się też blisko Kutna i w regionie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Montują nowoczesne fotoradary. Pojawią się też blisko Kutna i w regionie - Zdjęcie główne

Przy drogach pojawią się nowoczesne fotoradary. Część z nich stanie w lokalizacjach doskonale znanych kierowcom z Kutna i okolic | foto Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trzech lokalizacjach w naszym regionie pojawią się nowoczesne fotoradary. Jeden z nich stanie w powiecie kutnowskim. To element dużej operacji prowadzonej przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Reklama

Jak podaje RMF FM nowoczesne fotoradary potrafiące śledzić nawet kilka pojazdów jednocześnie staną w 148 miejscach. Wymianę urządzeń zaplanowano także w 100 kolejnych lokalizacjach. 

Obecnie większość fotoradarów to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę. W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowane zostaną nowe fotoradary Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN. 

- Wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu. Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych – informuje  Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Urządzenia automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. Proces wymiany już trwa. 

Przewiduje się, że prace potrwają do końca roku. Projekt „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” jest współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dziennikarze RMF FM podali listę miejsc w których staną nowoczesne fotoradary. Nie brakuje lokalizacji znanych kierowcom z Kutna i okolic.

Nowe urządzenie pojawi się na DK 60 w miejscowości Łąck. Dwa kolejne staną na DK 92. Pierwszy w Kłodawie, a kolejny w powiecie kutnowskim, konkretnie w miejscowości Bedlno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy