Reklama

Reklama

Możliwy stan nadzwyczajny?! "Niczego nie wykluczamy"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum-poglądowe

Możliwy stan nadzwyczajny?! "Niczego nie wykluczamy" - Zdjęcie główne

Rząd nie wyklucza wprowadzenia stanu nadzwyczajnego lub stanu klęski żywiołowej w związku z koronawirusem | foto archiwum-poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy w sytuacji, w której rozszerzenie obowiązujących obostrzeń nie przyniesie oczekiwanych skutków w postaci wyhamowania pandemii, rząd może wprowadzić stan nadzwyczajny? Nie jest to wykluczone, o czym dziś mówiono w trakcie konferencji prasowej.

Reklama

Przypomnijmy, że dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Tematem briefingu była trzecia fala pandemii COVID-19.

Rząd zdecydował się na rozszerzenie obowiązujących obostrzeń. Decyzje wchodzą w życie już od najbliższej soboty i potrwają co najmniej dwa tygodnie. O szczegółach pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

W trakcie konferencji premier był pytany, czy rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego bądź stanu klęski żywiołowej z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych przez pandemię. 

- Wszystko dla dobra obywateli, wszystko po to, by ratować sytuację w służbie zdrowia. Nie wykluczamy żadnego scenariusza, gdyby po dwóch-trzech tygodniach miało być jeszcze gorzej – stwierdził krótko Mateusz Morawiecki.

Ze słów premiera wynika więc, że w tej chwili rząd bierze pod uwagę każdą opcję. Regulacje zaprezentowane dziś mają obowiązywać do 9 kwietnia. Po tym czasie specjaliści i rządzący dokonają analizy liczby zakażeń koronawirusem i wtedy podjęte zostaną kolejne decyzje znoszące lub jeszcze bardziej zaostrzające obostrzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy