Reklama

MZK po zmianach: setki tysięcy sprzedanych biletów oraz wzrost w...

Opublikowano:
Autor:

MZK po zmianach: setki tysięcy sprzedanych biletów oraz wzrost w... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przeszło rok minął od wprowadzonych zmian w funkcjonowaniu Miejskiego Zakładu Komunikacji, gdy pojawiły się nowe linie, stare zmieniły swoje trasy, a bilety ceny i ważność. Jak władze oceniają funkcjonowanie MZK? Ile biletów kupują kutnianie?

Oceną funkcjonowania transportu organizowanego po zmianach na zlecenie prezydenta zajęła się działająca przy Radzie Miasta Komisja Budżetu, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

- Proces związany ze zmianami w MZK, optymalizacji oferty przewozowej stopniowo zaczyna przynosić oczekiwane efekty w postaci zwiększonego zainteresowania publicznym transportem zbiorowym wśród mieszkańców - podsumował przewodniczący komisji Krzysztof Matusiak.

Okazało się, że co prawda sprzedaż biletów jednorazowych spadła - z ponad 807 tysięcy w okresie lipiec 2017 - czerwiec 2018 do niecałych 784 tysięcy w analogicznym czasie rok później - ale wzrosła sprzedaż biletów miesięcznych.

- Jest to znaczny wzrost, o ponad 800 sztuk - ocenił Matusiak.


Zmiany w organizacji transportu Miejskiego Zakładu Komunikacji weszły w życie 1 lipca 2018 roku. Zmieniła się częstotliwość kursowania linii, trasy, a także utworzono zupełnie nowe połączenia. Wprowadzono także m.in. system przesiadkowy. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE