Wiele atrakcji dla mieszkańców
6 lipca 2025 roku w Gminie Witonia odbyło się XIV Święto Miodu „Jak pszczoły do ula”. Program uroczystości był bardzo bogaty. Święto rozpoczęło się Mszą Św. w Kościele Parafialnym im. Świętej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Witoni.
Następnie poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście udali się na teren przy Szkole Podstawowej w Witoni, aby kontynuować część oficjalną.
Mirosław Włodarczyk, Wójt Gminy Witonia, powitał wszystkich zaproszonych i oficjalnie otworzył XIV Święto Miodu „Jak pszczoły do ula”.
Podczas tej części wręczono podziękowania dla zaprzyjaźnionych z Gminą instytucji i organizacji. Podziękowania otrzymali między innymi: duchowni, posłowie i samorządowcy, radni, przedstawiciele placówek oświatowych, KGW, czy Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Łęczyckiej.
- Witońskie święto miodu przyciągnęło również miłośników tańca, śpiewu, recytacji. W części rozrywkowo-artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Witoni, Dziecięcy Zespół taneczno-wokalny „Witonianki”, Zespół śpiewaczy „Witonianki”, Orkiestra Dęta OSP Witonia – wylicza Starostwo Powiatowe w Łęczycy.
Niedziela w Gminie Witonia była jedną z najsłodszych w powiecie łęczyckim, a to za sprawą nie tylko miodu i pszczół, ale również przepysznych produktów proponowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Na stoiskach czekały domowej roboty ciasta i gofry. Nie zabrakło stoisk z chłodnymi napojami, czy słodkimi kołaczami. Na najmłodszych czekały dmuchańce. Te najsłodsze stoiska miały w swojej ofercie miody i produkty z wosku.
- Starostwo Powiatowe w Łęczycy przekazało 28 drewnianych aniołów autorstwa Juliana Kacprzaka (Artystyczna Pracownia Stolarska Julian Kacprzak). Janusz Mielczarek, Starosta Łęczycki i Janusz Jankowski, Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu również otrzymali podziękowania z rąk Wójta Mirosława Włodarczyka – dodają przedstawiciele starostwa.
Wydarzenie to, co roku, jednoczy lokalną społeczność i od lat jest symbolicznym początkiem wakacji.
Komentarze (0)