Reklama

Reklama

Nasz region głównym beneficjentem "Polskiego Ładu"? "By młodzi ludzie chcieli tutaj zostawać"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KMRP

Nasz region głównym beneficjentem "Polskiego Ładu"? "By młodzi ludzie chcieli tutaj zostawać" - Zdjęcie główne

Zdaniem Morawickiego, region łodzki ma być jednym zgłównych beneficjentów "Polskiego Ładu" | foto KMRP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Premier Mateusz Morawicki zapewnia, że region łódzki będzie jednym z głównych beneficjentów programu "Polski Ład", którego częścią jest 770 miliardów złotych na kolejne lata. Szef rządu stwierdził, że jest szansa, że to nasze województwo będzie centrum gospodarczym Polski.

Reklama

Pytany w TVP3 Łódź, jak środki z Krajowego Planu Odbudowy wpłyną na rozwój województwa łódzkiego, szef rządu zwrócił uwagę m.in. na plany związane z Budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, co może spowodować, że centralne położenie geograficzne regionu w Polsce, przełoży się na jego centralne położenie gospodarcze w kraju.

- Województwo łódzkie będzie jednym z głównych beneficjentów naszego programu +Polski Ład+, którego częścią jest 770 miliardów złotych na kolejne lata" - podkreślił. - Tutaj jest bliskość do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Centralny port będzie działał też jak magnes. Ten magnes będzie przyciągał nie tylko turystów z całego świata, będzie hubem (węzłem) komunikacyjnym, ale także będzie przyciągał przedsiębiorców" - zaznaczył.

Morawiecki wskazał także, że coraz lepiej skomunikowana jest Łódź.

- Podjęliśmy decyzję o budowie (drogi ekspresowej) S14 od strony zachodniej, buduje się (autostrada) A1. A2 mamy i S8 jest gotowa" - przypomniał. Zaznaczył, że "te wszystkie drogi bardzo dobrze komunikują województwo łódzkie i czynią z niego znakomite miejsce do inwestycji". Wyraził też satysfakcję, że jadąc z Łowicza do Zgierza miał możliwość obserwacji wielu przedsiębiorstw i centrów logistycznych. - Cieszę się, że rosną one, jak grzyby na deszczu - dodał.

Pytany, w jaki sposób mniejsze miejscowości będą mogły sięgnąć po środki w ramach "Polskiego Ładu", zaznaczył, że rządowy fundusz "Polski Ład" już ruszył i wszystkie samorządy mogą brać w nim udział.

- W ramach tego funduszu wszystkie samorządy mogą aplikować i brać udział w tym naborze, w bardzo wielu różnych priorytetach i celach - począwszy od budowy i modernizacji dróg, budowę i modernizację sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, oczyszczalnie ścieków, spalarnie, różnego rodzaju zabytki także, ale również szkoły, szkolnictwo, transport niskoemisyjny - wszystkie te cele, które dzisiaj są potrzebne mieszkańcom, zwłaszcza mniejszych miejscowości" - poinformował.

Jak zapewnił szef rzadu, "tak staraliśmy się skonstruować +Polski Ład+, żeby rozwój był rzeczywiście zrównoważony". Dodał, że także po to, aby "młodzi ludzie z mniejszych ośrodków chcieli tutaj zostawać".

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy