Reklama

Reklama

"Nasze prawa to podstawa". Rusza miesięczna kampania kutnowskiej fundacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

"Nasze prawa to podstawa". Rusza miesięczna kampania kutnowskiej fundacji - Zdjęcie główne

Kutnowska fundacja „Pro Aperte” prowadzić będzie miesięczną kampanię promującą otwartość, empatię i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji kutnowska fundacja „Pro Aperte” prowadzić będzie miesięczną kampanię promującą otwartość, empatię i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu.

Reklama

Kwietniowa kampania ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, upowszechnianie akceptacji dla różnorodności i odmienności rozwojowej, przeciwdziałanie izolacji, dyskryminacji i łamaniu praw osób z autyzmem oraz tworzenie przyjaznego rozumiejącego otoczenia społecznego. 

Misją Fundacji jest tworzenie przyjaznej przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami, szczególnie w spektrum autyzmu i ich rodzin.

- Dla nas każdy człowiek jest cudem, który chcemy odkrywać a nie naprawiać. Zgodnie z naszą misją, prowadzimy Terapeutyczny  Punkt Przedszkolny dla dzieci ze spektrum autyzmu, w którym realizowane są kompleksowe działania terapeutyczne, gdyż „Podobnie jak w budownictwie, fundamenty w terapii są najważniejsze”. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny “ToTu” to miejsce, w którym dziecko otrzymuje to, czego najbardziej potrzebuje: specjalistyczna wielotorową pomoc terapeutyczna indywidualnie dobrana do potrzeb, także uwagę, opiekę i troskę. Ponadto prowadzimy świetlicę terapeutyczną „Sensorek” dla dzieci z niepełnosprawnościami, mobilną świetlicę terapeutyczną z dojazdem do domu, Klub Świadomej Młodzieży - przestrzeń dla samorzeczników, głównie młodzieży w spektrum autyzmu - wyjaśniają członkowie fundacji. 

Pod szyldem Fundacji działa również społeczne  pogotowie interwencyjne pełniące funkcję mediacyjną oraz wspierającą dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, a także dla placówek edukacyjnych w sprawach dotyczących właściwego organizowania procesu edukacyjno – terapeutycznego w szkołach. Pogotowie ma również na celu propagowanie właściwych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami.   

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. W czasie trwania naszej kampanii będziemy mówić o  naszych wyjątkowych bohaterach - opowiemy historie naszych podopiecznych, przedstawimy problemy wobec, których nie pozostajemy obojętni i przedstawimy ideę, która nas motywuje do jeszcze większego działania. Przeprowadzimy cykliczne konsultacje dla rodziców dotyczące rozwoju dzieci.

Nasze prawa to podstawa.

Przygotowaliśmy dla Państwa szereg opcji i atrakcji mających na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu. 

Przez cały kwiecień będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dla rodziców. Zachęcamy do skorzystania z porady wszystkich tych, którzy zaniepokojeni są rozwojem swojego dziecka. Psycholog lub pedagog podczas konsultacji stosować będzie krótką skalę rozwoju dziecka. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 786 042 069 lub 786 042 068.

02.04, godz. 10:00 – 13:00  Wiosenna herbatka w Royal Cafe z Fundacją „Pro Aperte” - dla rodziców dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu, w tym czasie zapewniamy opiekę dla dzieci w Sali Zbaw LEO.

09.04, godz. 10.00 do 12.00  Otwarty Dzień w Fundacji „Pro Aperte” w Świetlicy Terapeutycznej „Sensorek” – możliwość poznania Fundacji „Pro Aperte”

23.04, godz. 19:00  koncert charytatywny w Moto Pub Garage 

zysk z koncertu zostanie przeznaczony na terapię dzieci w spektrum autyzmu z regionu kutnowskiego

zespoły: Reszta Pokolenia, Zachlapany Szczypior

bilety: 30 zł, do kupienia w siedzibie Fundacji „Pro Aperte”, Kutno, ul. Staszica 7, Sala Zabaw LEO,   Kutno, Plac Piłsudskiego 2

30.04, godz. 10.00- 13.00  Zakończenie miesiąca autyzmu na Placu Piłsudskiego i w Sali Zabaw LEO - popcorn, wata cukrowa, przejażdżki Mustangami.

Przez cały miesiąc mieszkańcy Kutna będą mogli wziąć udział w ankiecie badającej poziom świadomości autyzmu wśród lokalnej społeczności. Naszych wolontariuszy spotkacie na kutnowskich ulicach już od 02.04.2022.

Będziecie mogli spotkać również maskotki Fundacji „Pro Aperte” – Niebieskiego Jeża Teodora i Wiewiórkę Basię.

Szczegółów na temat wszystkich wydarzeń szukajcie w naszych mediach społecznościowych.

Jeżeli tylko chcecie być z nami i pomagać zachęcamy do dołączenia do naszej grupy licytacyjnej https://www.facebook.com/groups/totulicytujemy prowadzonej przez Fundację „Pro Aperte”, wspieranej przez wszystkich naszych wolontariuszy, dotychczasowych darczyńców i ludzi o wielkim sercu.  Zapraszamy również do zainstalowania naszej aplikacji https://www.proaperte.pl/aplikacja/ oraz zakupów w naszym sklepie charytatywnym https://teodoor.pl/,  w którym znajdziecie m.in. naszą książeczkę dla dzieci „Niebieski przyjaciel” lub specjalne koszulki z okazji kwietnia miesiąca autyzmu 

”Mam prawo być sobą”.

Info: Pro Aperte

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy