reklama
reklama

Niezwykły, jesienny klimat w mieście. Musisz zobaczyć to wyjątkowe miejsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykły, jesienny klimat w mieście. Musisz zobaczyć to wyjątkowe miejsce - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
54
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaOstatnie dni śmiało możemy określić mianem złotej, polskiej jesieni. Warto więc spędzić wolny czas na świeżym powietrzu zwłaszcza, że w naszym mieście mamy ku temu sporo możliwości.
reklama

Jesień w parku

Niedawno pokazywaliśmy wam, jak w jesiennej scenerii prezentuje się park Wiosny Ludów. Dzisiaj zaglądamy do kolejnego miejsca z mapy naszego miasta.

Zostajemy w ścisłym centrum Kutna i udajemy się do parku Traugutta. Tutaj również czuć wyjątkową, jesienną atmosferę. Warto więc skorzystać ze sprzyjającej pogody i wybrać się tam na spacer.

My wybraliśmy się tam wczoraj i wróciliśmy z krótką relacją fotograficzną, którą możesz zobaczyć w poniższej galerii.

reklama

Podobnie jak w przypadku parku Wiosny Ludów sprawdzamy, co na temat tego miejsca mówią pracownicy Biura Zieleni Miejskiej. Jak zauważają powierzchnia parku wynosi ponad cztery hektary. Park założono w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

- W najniżej położonym punkcie znajduje się staw z ulokowaną w centrum fontanną. Brzegi stawu zostały uregulowane i wzmocnione poprzez rozłożenie faszyny. Wśród drzewostanu parku spotkamy lipy drobno- i szerokolistne, trzy rodzime gatunki klonów: zwyczajny, polny i jawor, graby, jesiony, platany, miłorzęby, ambrowce, żywotniki, dęby szypułkowe i czerwone, tulipanowce, brzozy, grusze, lilaki, robinie, kasztanowce czerwone, świerki zwyczajne i kłujące oraz modrzewie – wylicza Biuro Zieleni Miejskiej.

reklama

Rosną tu także pojedyncze okazy jarzębin, jarząbów, katalpy czy wiązów. Krzewy reprezentowane są m. in. przez jałowce, irgi, bukszpany, śnieguliczki, tawuły, hortensje, jaśminowce, derenie, ogniki, wiciokrzewy i forsycje.

Park to także miejsce atrakcyjne dla owadów i ptaków. Gniazdują tu m. in. kosy, kwiczoły, szpaki, sikory bogatki i modraszki, muchołówki szare, zięby, wilgi, sierpówki, grzywacze, kawki, pełzacze czy szczygły. 

reklama

- W parku zamontowanych jest ponad 20 budek lęgowych oraz kilka domków dla owadów. Te ostatnie mają nawet specjalnie założoną rabatę składającą się z jeżówek, rudbekii, lawendy, perowski, budlei, szałwii, naparstnic czy floksów – dodaje Zieleń Miejska.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama