Nowa ekopracownia w "Kasprowiczu"
Podczas uroczystości dyrektor II LO Artur Ciurlej przywitał przybyłych gości i przedstawił poszczególne etapy realizacji wniosku, dzięki któremu wysłużoną pracownię fizyczną można było zrewitalizować i wyposażyć w sprzęt i pomoce dydaktyczne, w tym m.in. stoliki laboratoryjne i krzesła dla uczniów, meblościanki, mobilny stolik do demonstracji, biurko dla nauczyciela, laptop, panoramiczną tablicę interaktywną oraz tablet graficzny.
Projekt utworzenia w pełni nowoczesnej pracowni został zrealizowany przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – konkurs z dziedziny Edukacja Ekologiczna „Nasze Ekologiczne Pracownie". Całkowita wartość projektu to 59.660,00 zł, w tym dotacja z Funduszu to 56.670,00 zł.
- Ogromnie się cieszę, że mamy kolejną nową ekopracownię. Nowoczesne wyposażenie pracowni umożliwi uczniom praktyczne działanie podczas lekcji, co pozwoli rozwinąć dociekliwość poznawczą, pracę zespołową, komunikację oraz wzmocnić kształcenie kreatywności i przedsiębiorczości. Wzbogacenie pracowni o nowoczesne pomoce dydaktyczne, przyrządy pomiarowe oraz oprogramowanie interaktywne umożliwi zdobywanie i pogłębianie przez uczniów wiedzy praktycznej. Prowadzenie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w innowacyjny sposób przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej i propagowania zachowań proekologicznych – mówił starosta kutnowski Daniel Kowalik.
W dalszej kolejności nauczyciele fizyki II LO – mgr Sławomir Klarzak (autor i wykonawca projektu) oraz mgr Adam Grzyb, z pomocą uczniów klasy drugiej o profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym oraz społeczno-prawnym, przeprowadzili doświadczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszego zestawu pomocy dydaktycznych, w skład którego wchodzą m. in. tor powietrzny, zasilacze prądu stałego, zestaw prostych obwodów elektrycznych z multimetrem, dekady rezystorów, magnesy sztabkowe i neodymowe, opiłki i płyta z opiłkami do badania pola magnetycznego, radiometr Crookesa, wielokrążki, siłomierze, miernik natężenia dźwięku, mostek Gretz'a, zestaw doświadczalny z ciepła, zestaw energia odnawialna, pompa próżniowa, prasa hydrauliczna, pojazd odrzutowy z napędem elektrycznym, potrójne wahadło, bateria słoneczna, silnik Stirlinga, zestaw do obserwacji trójwymiarowych obrazów holograficznych, a także bączek magnetyczny.
- Nasze szkoły pięknieją, ale przede wszystkim bogacą się o ciekawe pomoce dydaktyczne do przeprowadzania doświadczeń. Życzę najlepszych wyników w nauce – dodała wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.
Info: II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie/Powiat Kutnowski
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.