Reklama

Reklama

Nowe dowody rejestracyjne już w maju. Kto musi wymienić dokumenty?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Nowe dowody rejestracyjne już w maju. Kto musi wymienić dokumenty?  - Zdjęcie główne

Nowe dowody rejestracyjne już w maju. Kto musi wymienić dokumenty? | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od maja 2022 roku wydawane będą nowe dowody rejestracyjne. Dlaczego? Nowy dokument ma być lepiej zabezpieczony przed podrabianiem. O szczegółach informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Reklama

Nowe dowody rejestracyjne będę wydawane właścicielom pojazdów od maja 2022 roku. Układ pól oraz ich zawartość pozostaną takie same. Nowością będą zabezpieczenia mające chronić dokumenty przed sfałszowaniem. 

- Nowy dowód rejestracyjny ma posiadać ten sam układ pól, ale będą wykonane one w innej technologii. Papier będzie zabezpieczony chemicznie, niewykazujący luminescencji w świetle ultrafioletowym. Numeracja i personalizacja wykonywana zostanie laserowo – mówi dyrektor wydziału komunikacji Bartosz Czechowski.

Co ważne, wprowadzone zmiany nie wiążą się z koniecznością wybrania się do urzędu. Kierowcy z ważnymi dowodami rejestracyjnymi nie muszą ich wymieniać. 

- Najważniejszą informacją dla kierowców jest to, że obecne dowody rejestracyjne oraz ich wtórniki, zgodne z wzorami określonymi w przepisach dotychczasowych, zachowują ważność. Pozwolenia czasowe, oraz ich wtórniki, zgodne z wzorami określonymi w przepisach dotychczasowych również zachowują ważność przez okres, na jaki zostały wydane – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Jak informuje portal Auto Świat, nowe dowody będą wydawane sukcesywnie, w miarę rejestracji kolejnych samochodów w wydziałach komunikacji, czy wydawania duplikatów. 

- Co ciekawe nie zdziwcie się, jeśli po 1 maja dostaniecie jeszcze stary wzór dokumenty. Ministerstwo pozwoliło na dalsze wydawanie starych dokumentów do 11 lipca 2022 roku po to, żeby urzędy mogły pozbyć się starych blankietów – czytamy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy