Reklama

Reklama

Nowe wozy dla strażaków z powiatu kutnowskiego. Sprawdź, które jednostki OSP je otrzymają

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Nowe wozy dla strażaków z powiatu kutnowskiego. Sprawdź, które jednostki OSP je otrzymają  - Zdjęcie główne

Nowe wozy dla jednostek OSP z powiatu kutnowskiego | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne nowe wozy zasilą szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kutnowskiego. Które jednostki je otrzymają? Sprawdzamy.

Reklama

Nowe wozy dla jednostek OSP z powiatu kutnowskiego

W środę 19 stycznia br. wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów. Wśród nich znajdują się dwie jednostki OSP z naszego powiatu. 

- Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi około 383 milionów złotych – informuje MSWiA. 

Jednostki OSP z powiatu kutnowskiego, dla których przeznaczono dofinansowanie to:

  • OSP Ktery – średni wóz ratowniczo-gaśniczy
  • OSP Mirosławice – średni wóz ratowniczo-gaśniczy 

 

- Nasza jednostka znalazła się na liście dofinansowań na zakup nowego auta ratowniczo-gaśniczego. Cieszymy się niezmiernie, że OSP Mirosławice została zauważona i po tylu latach starań w końcu będziemy mogli doczekać się nowego wozu, który poprawi bezpieczeństwo Wam drodzy mieszkańcy. Zajmujemy 140 pozycję na liście zatwierdzonych – komentują druhowie OSP Mirosławice.

Z pełną listą jednostek przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych zapoznacie się tutaj – KLIK.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno także strażacy z KP PSP w Kutnie otrzymali nowy wóz, który zasilił ich flotę. Był to zakupiony przez KW PSP w Łodzi Lekki Samochód Dowodzenia i Łączności (SLDiŁ).

- Wóz posiada możliwość bycia Mobilnym Stanowiskiem, gdzie będą nadchodziły kolejne zgłoszenia w razie jakiejkolwiek potrzeby, ponieważ posiada on łączność tele-radiową, monitory, antenę satelitarną VSAT, oraz anteny masztowe o wysokości 6 i 7 metrów – informował wówczas facebookowy profil Kutno Alarmowo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy