Reklama

Reklama

OSP z powiatu kutnowskiego z nowym wozem. Wielkie strażackie święto w Leszczynku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ochotnicza Straż Pożarna w Leszczynku już od dzisiaj będzie mogła pochwalić się nowym wozem ratowniczo - gaśniczym. Na uczestników uroczystości, poza przekazaniem samochodu, czekały również koncerty i smaczny poczęstunek.

Reklama

Wydarzenie miało miejsce dzisiaj o godz. 18:00 w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. Wzięli w nim udział m.in. wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, prezes OSP Leszczynek Rafał Olszewski, radni gminy Kutno, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy oraz druhowie. Głównym punktem programu było oczywiście uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego, ale nie zabrakło też innych atrakcji. Goście mieli okazję posłuchać koncertu Orkiestry Gminy Kutno, a także recitalu Marleny Drozdowskiej. 

- Druhowie to ochotnicy gotowi bezinteresownie nieść pomoc. By mogli wypełniać swoją służbę, potrzebują odpowiednich narzędzi i wyposażenia. Więc co jest najważniejsze dla druhów? Najważniejsze są sprawne wozy strażackie – tak wójt gminy Kutno otworzyła uroczystość. 

Podkreśliła również, że na terenie gminy Kutno działa aż 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP Leszczynek, OSP Gołębiewek Nowy, OSP Strzegocin, OSP Wierzbie, OSP Wysoka Wielka, OSP Wroczyny, OSP Komadzyn. Głos zabrali też m.in. Przemysław Błaszczyk – senator RP, Robert Baryła – członek zarządu województwa łódzkiego, czy Joanna Kajszczarek – przewodnicząca Rady Gminy Kutno.

- Dzisiaj OSP Leszczynek otrzymuje nowy, długo wyczekiwany samochód ratowniczo - gaśniczy. W naszej gminie dbamy o bezpieczeństwo i dobro mieszkańców i to jest nasz wspólny cel. Postaraliśmy się i nam wyszło, udało się. Za kwotę blisko 800 tys. zł zakupiliśmy fabrycznie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. To w tej chwili najnowocześniejszy samochód na rynku i również jest w naszej gminie. Kochani druhowie – niech nowy samochód służy Wam długo, niech wspomaga Was w ratowaniu życia, zdrowia i mienia – podkreśliła Justyna Jasińska.

Celebracjom nie było końca. Uroczyście pożegnano stary wóz i powitano nowy, przybliżono historię OSP w Leszczynku, jej działalność i osiągnięcia. Następnie wójt symbolicznie przekazała klucze do nowego samochodu prezesowi tamtejszego OSP, co zwieńczyło poświęcenie wozu.

Wóz trafił do druhów z OSP Leszczynek dzięki promesom rozdawanym przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Byli oni jednymi z 22 OSP z całego województwa, którym przyznano środki w wysokości 480 tys. zł. Otrzymali także dotację gminy Kutno w kwocie 300 tys. zł, a w połączeniu z własnymi środkami kwota okazała się wystarczająca, aby zakupić samochód.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE