Owocna walka lekkoatletów w Kielcach

Owocna walka lekkoatletów w Kielcach - Zdjęcie główne

WydarzeniaW miniony weekend grupa lekkoatletów Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Kutnie wzięła udział w mityngu w Kielcach. Szóstka młodziczek walczyła o nominacje do mistrzostw międzywojewódzkich. Pełnym sukcesem zakończył się start trzech lekkoatletek, zdobywczyń medali.Izabela Szymaniak została mistrzynią regionu łódzko-świętokrzyskiego w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150 cm. Bardzo dobrze wypadły płotkarki na dystansie 300 m. Zuzanna Mojsiej zdobyła srebrny medal z wynikiem 47,75 s, natomiast brązowy krążek na tym dystansie przypadł Annie Pigulskiej za wynik 48,40 s (nowy rekord życiowy). Obydwie płotkarki startowały jeszcze w innych konkurencjach, w których zgodnie zajęły czwarte miejsca: Zuzanna w biegu na 10 0m ppł (16,22 s rekord życiowy), natomiast Anna w skoku w dal 478 cm.

- Bardzo udany występ całej trójki. Cieszy fakt, że na mistrzostwach Polski w Słupsku w dniach 20-21 września Kutno będą reprezentowały trzy młodziczki. Można także być zadowolonym ze stałego wzrostu formy naszych zawodniczek. Całej trójce życzymy nowych rekordów życiowych i walki o wysokie miejsca na mistrzostwach - powiedział trener Jacek Kudła.

O pechu może mówic młodsza młodziczka Sylwia Kosmala, która w biegu na 600m zajęła czwarte miejsce z wynikiem 1:47,74 s i stratą 0,3 s. Także sztafeta 4x100 zajęła lokatę tuż za podium. Dziewczęta biegnące w składzie: Justyna Czarnecka, Izabela Szymaniak, Magdalena Lewandowska, Sylwia Kosmala uzyskały czas 54,55 s. Warto odnotować także dobre ósme miejsce Magdaleny Lewandowskiej w biegu na 100 m ppł. z czasem 17,91 s.

W mityngu wystartowali również inni nasi zawodnicy, którzy nie byli klasyfikowani w punktacji młodzików, a pobili swoje rekordy życiowe. Rafał Krzeszewski uzyskał czas 11,02 s na dystansie 100 m. Natomiast Weronika Mojsiej rzuciła oszczepem na odległość 22,53 m, a Marta Święcicka uzyskała wynik 25,86 m w rzucie dyskiem i 13,53 s w biegu na 100 m. Z kolei Jan Kacprzak (rocznik 1995) pobiegł z czasem 13,43 s na 100 m.