Reklama

Reklama

Pierwsze świadczenia już na kontach. W zeszłym roku w Łódzkiem wypłacono ponad 600 mln zł!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Pierwsze świadczenia już na kontach. W zeszłym roku w Łódzkiem wypłacono ponad 600 mln zł! - Zdjęcie główne

Ruszyły wypłaty 14 emerytur w Łódzkiem | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj (25 sierpnia) Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwsze w tym roku „czternastki” dla emerytów i innych świadczeniobiorców. Kolejne wypłaty będą realizowane wraz z następnymi terminami, tj. 1; 5; 6; 10; 15 i 20 września. Natomiast osoby pobierające zasiłki lub świadczenia przedemerytalne, wypłatę „czternastek” otrzymają w październiku.

Reklama

Świadczenie na rękę wyniesie 1217,98 zł. W pełnej wysokości otrzymają  je osoby, których świadczenie podstawowe, nie przekroczy kwoty 2 900 zł brutto.

- W przypadku osób, które mają przyznane świadczenia w wysokości między 2900 zł brutto a 4188,44 zł brutto, „czternastka” będzie zmniejszana zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". Minimalna wysokość „czternastki” wyniesie 50 zł  – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Czternastka jest wypłacana przez ZUS z urzędu, a to oznacza, że nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków. „Czternastka” będzie wypłacana osobom, które pobierają z ZUS świadczenia długoterminowe i mają do niego prawo na 24 sierpnia, czyli dzień poprzedzający pierwsze wypłaty. 

Czternastka jest zwolniona z podatku dochodowego, jest wolna od potrąceń – np. zajęć komorniczych. Nie będzie wliczać się do dochodu przy ubieganiu się o pomoc społeczną, alimenty czy świadczenia uzupełniające dla osób niesamodzielnych.

W ubiegłym roku w województwie łódzkim ZUS wypłacił 537 tys. „czternastek” na łączną kwotę  blisko 630 mln zł. Pełną kwotę czternastki w łódzkim otrzymało wówczas 451 tys. osób.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy