Reklama

Reklama

Pod Kutnem montują najdłuższy odcinkowy pomiar prędkości. Może ruszyć już w czerwcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/gov.pl

Pod Kutnem montują najdłuższy odcinkowy pomiar prędkości. Może ruszyć już w czerwcu - Zdjęcie główne

Pod Kutnem montują najdłuższy odcinkowy pomiar prędkości. Może ruszyć już w czerwcu | foto poglądowe/gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pojawią się w 39 lokalizacjach, praktycznie w każdym rejonie Polski, obejmując łącznie ok. 200 km dróg. Najdłuższy z nowych odcinkowych pomiarów prędkości będzie działał na terenie powiatu kutnowskiego. I to prawdopodobnie już od czerwca.

Reklama

Główny Inspektorat Ruchu Drogowego planuje objąć kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości 39 lokalizacji. Zostały one wytypowane na podstawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego. Mowa m.in. o autostradach A1 i A4, a także o drogach krajowych S7 i S11.

Sześć urządzeń pojawi się na drogach województwa łódzkiego. Jednym z miejsc, gdzie trzeba spodziewać się odcinkowego pomiaru prędkości, jest aż 19-kilometrowy odcinek autostrady A1 przecinający powiat kutnowski. Chodzi o odcinek Pomorzany/Bociany na A1 od gminy Łanięta do gminy Strzelce. To nadłuższy z nowych odcinków objętych pomiarem prędkości. 

Pozostałe wytypowane przez ITD lokalizacje w Łódzkiem to: Dobroń/Pabianice, Chocianowicka/Łaskowice, Bychwel/Jadwinin, Biała Pierwsza/Biała Rządowa i Mokra Prawa. Możliwe, że urządzenia zaczną działać już w najbliższych tygodniach.  

- Jeśli ocenimy, że urządzenia działają w sposób prawidłowy, zostaną przyłączone w tryb rejestracji naruszeń. Niewykluczone, że urządzenia zaczną pracować już w czerwcu - zapowiedziała w rozmowie z PAP rzecznik prasowa GITD, Monika Niżniak. 

Dodała również, że wykonawca przygotowuje się już do montażu urządzeń na kolejnym odcinku - A4 pomiędzy miejscowościami Kąty Wrocławskie, a Kostomłoty. Po zakończeniu tego etapu rozbudowy systemu, CANARD (jednostka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, utworzona w celu centralizacji i automatyzacji nadzoru nad ruchem drogowym.) będzie dysponował 73 tego rodzaju urządzeniami na ok. 400 kilometrach dróg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy