Reklama

Policyjne działania "Niechronieni" w toku

Opublikowano:
Autor:

Policyjne działania "Niechronieni" w toku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci cyklicznie prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone kontrole ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

- Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, jako kierowca, pasażer, pieszy czy rowerzysta. Najczęściej jednak jesteśmy pieszymi, czyli „niechronionymi” uczestnikami ruchu drogowego. Ponieważ w zdarzeniu drogowym pieszy w konfrontacji z jakimkolwiek pojazdem jest najbardziej narażony na ciężkie obrażenia, dlatego policjanci z drogówki priorytetowo traktują działania kontrolno- prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa „niechronionych”. W ostatni czwartek 2016 roku funkcjonariusze kutnowskiej drogówki przeprowadzili kolejne tego typu działania. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji kierujący-pieszy oraz przestrzeganie przez pieszych i kierujących przepisów prawa ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali czy niechronieni nie przechodzą w niedozwolonych miejscach, stosują się do sygnalizacji świetlnej czy też nie popełniają wykroczeń związanych z wbieganiem na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd - informuje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP w Kutnie. - Policjanci zwracają uwagę również na kierujących. Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, nieustąpienie na przejściach dla pieszych to te wykroczenia, które w dużej części są przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem „ niechronionych” - dodaje.

Podczas czwartkowych działań kutnowscy policjanci ujawnili ponad 60 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Wśród nich 22 wykroczenia dotyczyły pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE