Porażka Akademików w Toruniu!

Porażka Akademików w Toruniu! - Zdjęcie główne

WydarzeniaW meczu na szczycie II ligi koszykówki mężczyzn, AZS WSGK Polfarmex Kutno przegrał na wyjeździe z SIDEn-em Polski Cukier Toruń 56:60 (21:16, 9:13, 9:12, 17:19).Zgodnie z oczekiwaniami mecz w Toruniu był najciekawszym spotkaniem 16. kolejki. Miejscowy SIDEn pokonał AZS 60:56 i teraz samotnie przewodzi klasyfikacji w grupie A II ligi.Obie drużyny rozpoczęły mecz z dużym respektem dla przeciwnika oraz sporym zdenerwowaniem, co widać było w ilości niewymuszonych strat piłki obu ekip.KCI TV: Zobacz nagranie filmowe!

Torunianie po pierwszych akcjach prowadzili 4:0, ale już za chwilę zawodnicy z Kutna doszli przeciwnika i na 2 min, przed końcem pierwszej kwarty prowadzili 19:11. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem AZS-u 21:16. Co, warto podkreślić w pierwszych 10 minutach sędziowie odgwizdali Aleksandrowi Perce trzy problematyczne faule. - To jakieś totalne nieporozumienie, jeśli chodzi o pracę pary sędziowskiej - mówi Krzysztof Poniszewski, kierownik AZS.

Po drugiej kwarcie AZS schodził do szatni z jednopunktowym prowadzeniem 30:29.

Trzecia kwarta to znowu wyrównana i zacięta gra, ale niestety wygrali ją torunianie i na tablicy widniał wynik 41:39 dla gospodarzy .

Czwarta część gry to największe emocje i często zmieniający się wynik, na korzyść jednej, bądź drugiej drużyny. Na niecałe 4 minuty do zakończenia spotkania, kutnowski AZS prowadził 54:50.

Pięćdziesiąt jeden sekund przed zakończeniem spotkania był remis 54:54 i końcówka szczęśliwie należała do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 60:56.

SIDEn Polski Cukier Toruń 60:56 AZS Polfarmex Kutno
(16:21, 13:9, 12:9, 19:17)
SIDEn Polski Cukier Toruń: P. Lewandowski 16 (1), D. Przybyszewski 16 (1), K. Michalski 9 (1), A. Kobus 8, T. Lipiński 4, D. Janiak 4, D. Wójcik 3 (1), T. Tracz 0, T. Tlałka 0, T. Beciński 0

AZS Polfarmex Kutno: P. Pustelnik 13 (3), M. Marciniak 10, G. Małecki 9, A. Perka 8 (1), M. Bacik 7, P. Pydych 5 (1), K. Kromer 2, T. Deja 2, T. Smorawiński 0, K. Rydlewski 0