Reklama

Reklama

Powiat kutnowski i gminy wspólnie przeciwko skutkom suszy

Opublikowano: pt, 23 paź 2015 10:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin i powiatu w celu stworzenia „Powiatowego Programu Gospodarowania Wodami Powierzchniowymi”. Władze powiatu reprezentowali: starosta kutnowski – Krzysztof Debich oraz wicestarosta Zdzisław Trawczyński.Z propozycją spotkania wystąpiła Barbara Julianna Herman – burmistrz gminy Krośniewice, która podniosła we wcześniejszej dyskusji problem katastrofalnie niskiego poziomu wód powierzchniowych na terenie powiatu kutnowskiego, co jest wynikiem tegorocznej suszy.

Reklama

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli również: Jakub Świtkiewicz Prezes Zarządu Związku Gmin oraz Czesław Kołodziejski – prezes Spółki Wodnej w Krośniewicach.

Na wstępie Justyna Jasińska – dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska dokonała analizy stanu prawnego z zakresu gospodarki wodnej i kompetencji poszczególnych organów Państwa i administracji samorządowej.

W 2000 roku opracowany został przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego „Program Małej Retencji Dla Regionu Kutnowskiego”. Obecnie jednak wskazano na pilną potrzebę opracowania nowego programu z uwzględnieniem „mikroretencji” (zatrzymywania wody w wielu miejscach na raz: stawy, oczka wodne, progi na rowach). Ponadto Anna Chmielecka z Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu omówiła potencjalne zewnętrzne źródła finansowania przedsięwzięć z zakresu małej retencji.

Na koniec spotkania ustalono dalszy harmonogram działań i podjęcie współpracy w tej sprawie z powiatem łęczyckim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)