Reklama

Reklama

Powiat kutnowski na weekend: zapowiada się masa atrakcji w Mieście Róż i okolicznych gminach!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Powiat kutnowski na weekend: zapowiada się masa atrakcji w Mieście Róż i okolicznych gminach! - Zdjęcie główne

Zapowiada się masa atrakcji w Mieście Róż i okolicznych gminach | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najbliższe dni będą wręcz wypełnione wieloma wydarzeniami przygotowanymi dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Rozpoczyna się sezon dożynkowy, ale to oczywiście nie jedyne atrakcje w których będziemy mieli okazję wziąć udział. Co jeszcze zaplanowano?

Reklama

Taniec na Wolności – Studio Tańca Alibi, Plac Wolności, 20 sierpnia, 18:00 – 19:00 

W programie m.in.: pokazy taneczne grup dziecięcych i młodzieżowych działających w Studio Tańca Alibi, malowanie twarzy, skręcanie balonów i puszczanie wielkich baniek mydlanych. Wstęp jest wolny.

Kino plenerowe, Plac Wolności, 20 sierpnia, 21:00

“JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI” – to francuski komediodramat, który chwyta za serce! W roli głównej fenomenalny Omar Sy. Dziecko – niespodzianka wywróci życie do góry nogami.

“LA LA LAND” – to musical obsypany nagrodami. Laureat 6 (!) Oscarów. Film w reżyserii Damien’a Chazelle’a, znanego także z brawurowego hitu “Whiplash”. Do tańca porywa gwiazdorski duet: Emma Stone i Ryan Gosling. Wybitny soundtrack! “City of Stars” będziecie nucić na długo po seansie.

Rock&Rose Fest, Józefów, 21 sierpnia, 15:00

Po roku przerwy spowodowanej przez pandemię dobrze znany kutnianom festiwal Rock&Rose Fest powraca ze zdwojoną siłą. Line-Up przedstawia się następująco: ARTILLERY (DK), ALASTOR, BETRAYER, HORRORSCOPE, UNBORN SUFFER, NIGHTMARES.

Bilety można nabywać za pośrednictwem KupBilecik.pl lub w dniu imprezy przy wejściu.

Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”, zespół dworsko-parkowy w Leszczynku, 21 sierpnia, 14:00 – 19:30 

Start imprezy o godz. 14:00, a w programie m.in. przesłuchania konkursowe, biesiada taneczna, wystawy rękodzieła, warsztaty wokalne, makramy i wikliniarstwa, medycyna ludowa, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, animacje dla dzieci oraz ogródek gastronomiczny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dożynki w Strzelcach, teren przy Urzędzie Gminy w Strzelcach, 21 sierpnia, 15:00

O godzinie 15.00 zaplanowano mszę świętą, która odprawiona zostanie w kościele pw. św. Trójcy w Strzelcach. Po części obrzędowej rozpocznie się część artystyczna. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca ziemi Kutnowskiej, występ Mirosława Elimera – sobowtóra Freddiego Mercury (Queen), koncert zespołów disco polo – Menelaos i Discoboys oraz dyskoteka z DJem. 

Koncert folkowy Waldemar Rychły i przyjaciele, Rynek Zduński, 21 sierpnia, 19:00 – 21:00

Proponowany koncert to Etno-Folk w nowoczesnych aranżacjach zespolony z rockiem akustycznym, europejską muzyką klasyczną i jazzową improwizacją. Inspiracje te dostosowane są do współczesnych kanonów wykonawczych, a następnie przekształcone w rozbudowane i tryskające autentyczną energią utwory, w spójny artystycznie i jednocześnie różnorodny i atrakcyjny program.

W razie niepogody przenosimy się do Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Poranek muzyczny dla dzieci „A gdzie tamte są podwórka…”, CTMiT, 22 sierpnia, 11:00 – 12:00

W rzeczywistości odwiedzimy z muzyką i instrumentami podwórka, których dziś już niestety nie ma. Podwórka pełne uśmiechniętych ludzi, rozgadanych sąsiadek. Dowiemy się na czym polegały podwórkowe zabawy. Poznamy Felka Zdankiewicza oraz znanego lwowskiego “zimnego drania”! – mówią organizatorzy.

Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

Dożynki w Krzyżanowie, tereny plenerowe przy GOKIS w Krzyżanowie, 22 sierpnia, 13:00

W programie oczywiście część obrzędowa, a także strefa zabaw dla dzieci, regionalne przysmaki oraz występy zespołów „Kaszewianki”, „Krzyżanówek”, „Niezapominajki”, „Rustowianki”, „Siemienice”, „Sing Sing” i „Magnat”. Gwiazdą imprezy będzie za to zespół Mig. 

Dożynki Ostrowy-Cukrownia, 22 sierpnia, 14:00

Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, występy zespołów ludowych, cygańskich, a także możliwość skorzystania z pomocy rachmistrzów w Narodowym Spisie Powszechnym oraz zaszczepienia w mobilnym punkcie szczepień. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE