Reklama

Reklama

Pracownik biura poselskiego Pauliny Matysiak stanął przed sądem. "Sprzeciwiał się barbarzyńskiemu traktowaniu kobiet"

Opublikowano: pt, 25 mar 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niemal półtora roku minęło od decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego w Polsce. Od tamtej pory przez cały kraj przelały się fale protestów, liczne manifestacje odbyły się również w Kutnie. Część protestujących musi się dziś mierzyć z zarzutami o udział w nielegalnym zgromadzeniu. Jedną z takich osób jest pracownik biura poselskiego Pauliny Matysiak, o czym posłanka z Kutna poinformowała wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Reklama

- Już od ponad roku w Polsce doświadczamy skutków ograniczenia prawa do legalnej i bezpiecznej aborcji. Kiedy w październiku 2020 roku Trybunał Konstytucyjny wydał #WyrokNaKobiety, tysiące osób w całej Polsce wyszło protestować. Do dziś osoby, które sprzeciwiają się barbarzyńskiemu traktowaniu kobiet, borykają się z wezwaniami na  rozprawy w sądach - pisze Paulina Matysiak. 

Posłanka donosi, że w takiej sytuacji znalazł się pracownik jej biura poselskiego — Rafał Grabski, członek zarządu okręgu łódzkiego partii Razem. Uczestniczył on w proteście w Aleksandrowie Łódzkim i obwiniany jest o udział w nielegalnym zgromadzeniu. Dzisiaj odbyła się pierwsza rozprawa w jego sprawie. Sąd następny termin wyznaczył na koniec kwietnia.

- Kiedy ludzie miesiącami czekają na ważne dla siebie rozprawy i borykają się z przeciążonymi sądami, państwo polskie dokłada jeszcze do tego wszystkiego nękanie uczestników strajków takich jak on. Z politycznego rozkazu policja marnuje czas na sądzenie się z niewinnymi osobami - grzmi posłanka z Kutna i przekonuje, że "przetrwamy ten czas tylko dzięki solidarności i ciężkiej pracy na rzecz dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji!

 Paulina Matysiak zachęca również do kontaktu z jej biurem w sytuacjach m.in. łamania praw obywatelskich w szpitalach, np. w przypadku zwlekania z wykonaniem koniecznej aborcji,

- [...] zadzwoń do mojego biura (+48 723 007 070) lub posłanki/posła z Twojego regionu, którzy nalezą do Poselskiej Sieci Ratunkowej. Chcesz przerwać ciążę? Możesz skorzystać z pomocy #AborcjaBezGranic: +48 22 29 22 597. Potrzebujesz antykoncepcji awaryjnej? Napisz na: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy