Reklama

Reklama

Podpalenie przypuszczalną przyczyną ogromnego pożaru. Do Kutna przyjechały posiłki z innych miast [NOWE ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od kilku godzin w Kutnie trwa akcja gaśnicza w związku z potężnym pożarem do którego doszło przy ulicy Przemysłowej. Do pomocy ściągnięto posiłki z innych miast. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest podpalenie.

Reklama

Nad ranem informowaliśmy o dużym pożarze do którego doszło około godziny 2:30 na ulicy Przemysłowej. W ogniu stanął jeden z budynków znajdujących się na terenie Kutnowskich Zakładów Młynarskich. Budynek był opuszczony i nie był eksploatowany.

W kulminacyjnej chwili zdarzenia słup dymu i ognia był widoczny z odległości kilku kilometrów. Dach budynku zawalił się.

W akcji gaśniczej biorą udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno, oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kutnowskiego (Wroczyny, Krośniewice, Komadzyn, Leszczynek, Klonowiec Stary).

Wcześniej na miejscu zdarzenia nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do Kutna zmierzają posiłki ze Zgierza. Teraz mamy tego oficjalne potwierdzenie.

- Zgłoszenie przyjeliśmy o godzinie 2:20. Na obecną chwilę na miejscu pracuje osiem zastępów gaśniczych. W działaniach uczestniczą dwa podnośniki z Kutna i ze Zgierza. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest podpalenie - mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

W wyniku szalejącego żywiołu elementy konstrukcyjne budynku co chwilę spadają do wewnątrz, dlatego strażacy mają utrudnione zadanie i ogień mogą gasić tylko z zewnątrz. Używają do tego podnośników o których wspominał oficer prasowy KP PSP Kutno.

Do naszego miasta - oprócz posiłków ze Zgierza - ściągnięto ciężkie samochody gaśnicze z Łowicza i Łęczycy. Wiadomo, że akcja potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

W związku z tym, że najprawdopodobniej doszło do celowego podłożenia ognia na miejscu są też policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Akcja strażaków nie należy do łatwych. W jej trakcie doszło m.in. do awarii jednego z wozów gaśniczych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy