Reklama

Prawie 2,5 miliona złotych na mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Prawie 2,5 miliona złotych na mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O tym, że obecny budynek znajdujący się na Majdanach zostanie zaadaptowany na tzw. mieszkania wspomagane, czyli miejsca przeznaczone głównie dla osób niepełnosprawnych, seniorów czy osób opuszczających zakłady karne i placówki opiekuńczo-wychowawcze, informowaliśmy jeszcze w maju. Wówczas ogłoszono przetarg, do którego zgłosiły się 2 firmy. Władze miasta wybrały właśnie najkorzystniejszą ofertę.

Mieszkania wspomagane, które powstaną w wyniku realizacji projektu pn. „Adaptacja budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane", to nic innego jak forma usługi społecznej kierowana do osób wymagających wsparcia. Takie mieszkanie musi zapewnić pakiet usług mających na celu wspomóc prowadzenie samodzielnego życia, zwiększenie samodzielności osób tam zamieszkałych i integracji społecznej. Celem tego projektu unijnego jest utworzenie Zespołu Mieszkalno-Integracyjnego z 22 mieszkaniami wspomaganymi dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

- Z opracowanego przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej projektu wynika, że przygotowane lokale w Kutnie dedykowane będą osobom w trudnej sytuacji życiowej, seniorom i osobom niepełnosprawnym. Mieszkania te będą formą pomocy przygotowującą podopiecznych tam przebywających pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego funkcjonowania w środowisku - informowało wówczas biuro prasowe Urzędu Miasta.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: Global Systems Marcin Balcerzak z Gostynina oraz Zakład Remontowo-Budowlany Józef Melka z Kutna. Miasto wybrało korzystniejszą ofertę, a tę złożył Global System proponujący kwotę 2 478 300 zł.

Wykonawca będzie zobowiązany wykonać prace, w skład których wchodzą roboty budowlane oraz wykończeniowe, a także wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, zagospodarowanie terenu, instalacja urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz roboty instalacyjne elektryczne. Na to wszystko wykonawca wyłoniony na podstawie postępowania przetargowego będzie miał 5 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE