Reklama

Reklama

Prawie 4 mln zł w 3 lata. Jest kolejne wsparcie dla kutnowskiego szpitala [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szerokim strumieniem płynie pomoc z zarządu województwa łódzkiego do kutnowskiego szpitala. Dzisiaj placówka otrzymała kolejną transzę sprzętu za łączną kwotę blisko 300 tys. zł.

Reklama

Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego przybył dzisiaj członek zarządu województwa łódzkiego, Robert Baryła, by oficjalnie przekazać na potrzeby placówki środki ochrony osobistej - rękawice nitrylowe w liczbie ponad 3 mln sztuk, na łączną kwotę 279 tys. zł. 

- To jest decyzja urzędu marszałkowskiego, z którym pracujemy owocnie już od paru ładnych lat. Nie jest to pierwsza i - mam nadzieję - nie ostatnia dostawa sprzętu, który jest nam bardzo pomocny, jeśli chodzi o personel, jak i pacjentów szpitala - komentował na gorąco prezes KSS, Artur Gur. 

 W przekazaniu sprzętu uczestniczyła również wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, a także członek zarządu powiatu - Jolanta Pietrusiak. 

- Najbardziej cieszy nas fakt międzyinstytucjonalnej współpracy dla szpitala kutnowskiego. Oczywiście urząd marszałkowski jest instytucją wspierającą działalność bieżącą szpitala. Ale nie tylko. Szerokim strumieniem płyną też środki i wsparcie od wojewody łódzkiego oraz instytucji i całej centrali rządzącej. 

Od początku panedmii, tj. od 2020 r. zarząd województwa łódzkiego przekazał na rzecz kutnowskiego szpitala środki w formie darowizny na sumę 3,943 mln zł. 

- Niewątpliwie dla każdego z nas, który trafia do szpitala powiatowego w Kutnie, najważniejsze jest zdrowie. A tutaj naprzeciw zawsze stają dobrzy specjaliści, dobrzy lekarze, którzy niosą pomoc osobom chorym i potrzebującym - mówił członek zarządu województwa, Robert Baryła - Cieszymy się, że powiat kutnowski podjął takie decyzje, aby można było te środki przekazać darowizną dla szpitala powiatowego w Kutnie. Liczymy na dalszą, owocną współpracę, tak, żebyśmy wypracowywali najlepsze rozwiązania. Jeżeli będą takowe potrzeby, służymy pomocą - przekonywał Robert Baryła. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy