O konflikcie na linii Miasto Kutno - PKP PLK dowiedzieliśmy się podczas listopadowej sesji rady miejskiej.
- W 2019 roku podpisano porozumienie, które określało „co kto ma zrobić”. Modernizacja linii kolejowej oczywiście dotyczyła PKP PLK, z kolei my mieliśmy przeprowadzić modernizację części drogowej w częściach poza pasem kolejowym. Zgodziliśmy się na odstępstwo jeśli chodzi o wysokość tego wiaduktu, na to, żeby skrajnia była niższa - informował wówczas prezydent Zbigniew Burzyński.
Jak przekazał włodarz Kutna, miasto zgodziło się na niższy wiadukt, by ułatwić m.in. dopięcie wszystkich szczegółów konstrukcyjnych budowli. Kutno miało odpowiadać za oświetlenie, odwodnienie i przebudowę części drogowej poza wspomnianym pasem kolejowym. Okazało się jednak, że PKP nie przewidziało w swoich zadaniach modernizacji swojej części drogi.
Czy obie strony doszły w tej kwestii do porozumienia? Jeśli nie, to jakich opóźnień z przebudową wiaduktu należy się spodziewać? (wstępnie mówiło się, że wiadukt zostanie oddany do użytku na początku 2022 roku). O to zapytaliśmy kutnowski magistrat.
Biuro Prasowe Urzędu Miasta twierdzi, że na tę chwilę trudno mówić o szeroko pojętym porozumieniu w tej sprawie.
- W ciągu ostatnich kilku tygodni odbyły się dwa spotkania prezydenta Kutna z przedstawicielami stron wykonujących przebudowę wiaduktu, jednak nie zapadły na nich żadne wiążące decyzje. Staramy się, aby przejazd pod wiaduktem był dostosowany do potrzeb mieszkańców jeżdżących tamtędy do pracy, a także miejskich autobusów. Na środę (22.12) zaplanowane jest spotkanie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego z prezesem PKP PLK w Warszawie - wyjaśnia Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM.
Co prezydent Zbigniew Burzyński "ugra" podczas spotkania z prezesem PKP PLK? O tym będziemy informować na łamach KCI.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.