reklama
reklama

Prokuratorzy w grupie ryzyka. Zostaną szybciej zaszczepieni przeciw COVID-19

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Prokuratorzy w grupie ryzyka. Zostaną szybciej zaszczepieni przeciw COVID-19 - Zdjęcie główne

Prokuratorzy zostaną szycbiej zaszczepieni | foto poglądowe-archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratorzy są ponadprzeciętnie narażeni na zakażenie koronawirusem – twierdzi dział prasowy prokuratury krajowej. Śledczy biorą udział w oględzinach na miejscach wypadków i przestępstw oraz w sekcjach w zakładach medycyny sądowej, mają częsty i bezpośredni kontakt z personelem medycznym i przedstawicielami służb mundurowych, którzy zostali w pierwszej kolejności zakwalifikowani do szczepień.
reklama

- Pandemia doprowadziła do trudnej sytuacji w wielu, zwłaszcza mniejszych, jednostkach prokuratury, gdzie z powodu zakażeń COVID-19 czynności procesowe  wykonuje obecnie tylko kilku prokuratorów. W rezultacie obciążenie postępowaniami prokuratur, w których liczba zakażeń jest największa, nawet kilkukrotnie przekroczyło średnią krajową – podkreśla dział prasowy prokuratury krajowej.

Dlatego by zapewnić ciągłość pracy prokuratury, której działanie jest niezbędne dla sprawnego działania państwa, kierownictwo prokuratury krajowej zwróciło się do ministra zdrowia z prośbą, aby wziął pod uwagę możliwość objęcia prokuratorów i pracowników prokuratur Narodowym Programem Szczepień razem z innymi osobami należącymi do grupy wysokiego ryzyka zakażeniem.

- Decyzją rady ministrów prokuratorzy mają zostać objęci szczepieniami w grupie pierwszej, po zaszczepieniu tzw. grupy zero, a więc przede wszystkim personelu i pracowników służby zdrowia. W tej samej, co prokuratorzy grupie zostaną zaszczepieni także przedstawicieli innych ważnych z punktu widzenia państwa służb, m.in. policji i wojska – zauważa prokuratura krajowa.

Do tej grupy  nie zostali  zakwalifikowani pracownicy prokuratury, dlatego kierownicy jednostek organizacyjnych prokuratur będą nadal organizować ich pracę tak, by maksymalnie zminimalizować ich kontakt z innymi osobami i ryzyko zakażenia, m.in. poprzez pracę zdalną lub zmianową.

- Podkreślić należy, że prokuratura jako jedyna instytucja publiczna wprowadziła zmianowy system pracy, aby chronić Obywateli w tym także prokuratorów i pracowników prokuratury. Na żadnym etapie epidemii prokuratura – w odróżnieniu od sądów, które w początkowej jej fazie, rozpoznawały wyłącznie sprawy pilne – nie ograniczyła swojej działalności – dodaje dział prasowy PK.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama