Reklama

Reklama

Przebudowali jedną z najstarszych asfaltowych ulic w Kutnie. "Oby długo służyła mieszkańcom" [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończyła się kolejna drogowa inwestycja realizowana przez władze Miasta Kutno. Wartość inwestycji to ponad 900 tysięcy złotych.

Reklama

Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie informuje nas, że ulica Morcinka w Kutnie zyskała zupełnie nowe oblicze. Magistrat podkresla, że przebudowywana ulica była jedną z pierwszych asfaltowych w naszym mieście, a jej nawierzchnia pamiętała jeszcze lata 70-te. Urząd dodaje, że po przebudowie to jedna z najładniejszych dróg w mieście.

Prace związane z przebudową rozpoczęły się w czerwcu. Wspomniana nawierzchnia z ubiegłego wieku została zastąpiona równą jak stół nakładką asfaltową. Również chodniki doczekały się wymiany. Nie zapomniano także o zieleni, która tuż po zakończeniu robót prezentuje się niezwykle okazale.

- Mieszkańcy już od dłuższego czasu mogli korzystać z przebudowanej drogi. Cały czas trwały prace wykończeniowe. Teraz oficjalnie odbieramy tę inwestycję. Mamy nadzieję, że będzie ona przez długi czas służyć mieszkańcom – mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

W pasach zieleni posiano nową trawę, a drzewa znajdujące się wzdłuż jezdni zostały korekcyjnie przycięte. Kilkanaście drzew zostało usuniętych, ale jeszcze tej jesieni zasadzone zostaną 52 nowe. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych, poszerzonych wjazdów do posesji. Prace trwały trzy miesiące i kosztowały 922 000 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy