Reklama

Reklama

Przez powiat kutnowski przeszła wichura. Strażacy w akcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Przez powiat kutnowski przeszła wichura. Strażacy w akcji - Zdjęcie główne

Przez powiat kutnowski przeszły wichury | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Silne, porywiste wiatry, które wczorajszego wieczoru pojawiły się w naszym regionie, przyczyniły się do kilku interwencji straży pożarnej. Wichura łamała gałęzie i konary drzew, tamując ruch na drogach.

Reklama

Pierwsze zgłoszenie pojawiło się o godz. 22:35 i dotyczyło miejscowości Leszno w gminie Kutno, gdzie powalone drzewo blokowało przejazd na DK 60. Do akcji zadysponowano strażaków z OSP Leszczynek. Kolejne nocne interwencje straż pożarna podejmowała w miejscowościach: Jastrzębia (gmina Oporów), Niedrzew Pierwszy (gmina Strzelce), Lipiny (gmina Nowe Ostrowy), Franciszków (gmina Łanięta). Ponadto rano, w związku ze skutkami wichury, działania prowadzono w Krzyżanowie. 

Przypomnijmy, że Polska znalazła się w zasięgu aktywnego niżu z układem frontów atmosferycznych. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego powiatu ostrzeżenie drugiego stopnia, dotyczącego porywów wiatru, mogących osiągnąć nawet 100 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20:00 dnia 17 lutego do godz. 13:00 dnia 18 lutego. Jak wskazują jednak prognozy, niebezpieczna aura będzie utrzymywać się cały weekend. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy