Reklama

Reklama

Mobilizacja przed nadejściem huraganowych wiatrów. Służby i Zarządzanie Kryzysowe gotowe do działań [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 18 lut 2022 20:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Straż pożarna wciąż walczy ze skutkami wczorajszej nawałnicy, która przetoczyła się nad powiatem kutnowskim, a już teraz musi być gotowa na to, że w ciągu najbliższych godzin pogoda ponownie może przyczynić się do powstania ogromnych szkód. Z kolei dziś po południu odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Reklama

Pracowity dzień kutnowskich strażaków, przyjechały posiłki z innych miast

Kutnowska straż pożarna poinformowała nas, że wczoraj przyjęto aż 364 zgłoszenia. Znalazło się w tym 79 dachów uszkodzonych na budynkach mieszkalnych, 12 z nich zostało całkowicie zerwanych.

- 21 zdarzeń dotyczyło zgłoszeń z zerwanymi liniami energetycznych, 184 to zdarzenia związane z usuwaniem połamanych drzew i zagrażających konarów. Poza jednostkami PSP i OSP z terenu powiatu kutnowskiego do działań zadysponowano podnośnik z KM PSP Skierniewice oraz podnośnik z KP PSP Sieradz – informuje mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

Z kolei o godzinie 15 odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Wicestarostę Magdalenę Krupińską-Kotulską.

Wicestarosta zwołuje spotkanie Zarządzania Kryzysowego

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele służb Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego oraz Kutnowskiego Szpitala Samorządowego

Na spotkaniu omówiony został postęp bieżących prac służb w powiecie kutnowskim. Wzrosła liczba zgłoszeń, które napłynęły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Na godzinę 15 było ich 430, z czego aż ponad 130 z nich dotyczyło zabezpieczenia budynków mieszkalnych i budynków gospodarczych. 

- Na potrzeby jeszcze sprawniejszego działania służb, został sprowadzony tymczasowo dodatkowy podnośnik z Komendy Wojewódzkiej. Na terenie powiatu kutnowskiego w skutki usuwania szkód zaangażowane były prawie wszystkie dostępne służby, w tym 77 Ochotniczych Staży Pożarnych, z których 13 jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym – informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie przyjęła do dnia dzisiejszego 26 zgłoszeń potrzeby interwencji. Prawie wszystkie zgłoszenia dotyczyły kolizji drogowych oraz wywrotów małej infrastruktury przydrożnej w związku z silnym wiatrem.

- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie przyjął do dnia dzisiejszego aż 50 zgłoszeń, z czego do dnia dzisiejszego udało się skontrolować i oszacować straty dotyczące 20 budynków. Najbardziej ucierpiał teren gminy Żychlin, gdzie odnotowano aż 36 zgłoszeń – dowiadujemy się od Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Do chwili obecnej udało się dokonać oglądu 10 budynków, z czego aż 7 zostało zakwalifikowanych jako katastrofy budowlane

Do Kutna zbliżają się kolejne wichury

Kutnowski Szpital Samorządowy oraz Służby Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie są w pełnej gotowości do doraźnych interwencji i pomocy mieszkańcom powiatu kutnowskiego

W powiecie kutnowskim obowiązuje kolejny alert pogodowy. Chodzi o ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązuje od dziś od godz. 22. Porywy mogą osiągać 115 km/h.

Wiele wskazuje więc na to, że w ciągu najbliższych godzin może być równie niebezpiecznie jak w dniu wczorajszym, a strażakom wciąż walczącym ze skutkami wczorajszej nawałnicy dojdą dodatkowe zgłoszenia dotyczące kolejnego załamania pogody.

- Zostały omówione planowe działania i gotowość służb do kolejnych działań – zapewnia Starostwo.

Mieszkańcy powinni zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które może porwać lub uszkodzić wiatr. Zaleca się parkowanie samochodów z dala od drzew, banerów reklamowych i innych przedmiotów, które pod naporem wiatru mogą się przewrócić. Trzeba spodziewać się awaryjnych wyłączeń prądu. Jeśli nie ma takiej potrzeby najlepiej pozostańmy w domach.

W galerii zdjęcia ze spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i tego, jakie spustoszenie w powiecie kutnowskim spowodowała wczorajsza nawałnica.

źródło: własne/Powiat Kutnowski/KP PSP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy