Reklama

Radni wnioskują o przejście dla pieszych

Opublikowano:
Autor:

Radni wnioskują o przejście dla pieszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy mieszkańcy ulicy Zamoyskiego doczekają się wreszcie przejścia dla pieszych? Od strony bloku przy ul. Zamoyskiego 7 znajduje się chodnik prowadzący wprost na jezdnię. To dodatkowo kusi pieszych, żeby skracać sobie drogę i pokonywać jezdnię w tym miejscu. Tematem zainteresowali się radni, Robert Małachowski i Łukasz Walczak.

Radni złożyli stosowną interpelację, w której zwracają uwagę na zagrożenie dla pieszych. Uważają, że problem zostałby rozwiązany, gdyby miejskie władze poszły mieszkańcom „na rękę” i w problematycznym miejscu utworzone zostało przejście dla pieszych.

- Utworzenie przejścia dla pieszych znacząco wpłynęłoby na bezpieczeństwo w tym miejscu. Gdyby jeszcze odpowiednio je oznakować, kierowcy z pewnością jeździliby wolniej i ostrożniej – mówi radny, Łukasz Walczak.

- Alternatywne rozwiązanie, na przykład ustawianie znaku informującego o ruchu pieszych, także wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się w tym miejscu – dodaje radny Robert Małachowski.

Ulica Zamoyskiego jest bardzo chętnie uczęszczana przez pieszych. W okolicy znajduje się kościół, punkty handlowe, szkoła podstawowa i przedszkole. Przejście dla pieszych w tym miejscu wydaje się więc dobrym pomysłem.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy radni zwracają uwagę na bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Wkrótce przy ul. Wybickiego powstanie próg zwalniający. Prosił o to radny Łukasz Walczak w swojej interpelacji. Magistrat przychylił się do jego wniosku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE