Reklama

Radny Drabik: Szczepić czy nie szczepić?

Opublikowano:
Autor:

Radny Drabik: Szczepić czy nie szczepić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ocena stanu bezpieczeństwa sanitarnego powiatu kutnowskiego za 2014 r., przygotowana przez dr Celinę Marciszewską, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kutnie, wywołała ostrą dyskusję podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Szefowa kutnowskiego sanepidu mówiła m.in. o szczepionkach.- W 2014 roku odnotowaliśmy 25 przypadków, w których rodzice nie zaszczepili swoich dzieci. Dla porównania w 2013 r. było ich 11. Skąd ten wzrost? Ruchy antyszczepionkowe. Rodzice w pismach skierowanych do mnie pisali np., że nie zaszczepią dzieci, a jeśli będę nalegała to podadzą sprawę do sądu o nękanie - mówiła dr Celina Marciszewska.

Radny Marek Drabik (PiS) dopytywał, czy szczepionki są rzeczywiście takie zbawienne, skoro zdania na różnych forach internetowych są w tej sprawie podzielone.

- Dziś już mało kto pamięta epidemie, które kiedyś występowały. Z dzieciństwa pamiętam falę zachorowań na polio, czyli dziecięce porażenie. Dzieci zakładały specjalne kombinezony - argumentowała C. Marciszewska. - Warto przypomnieć sobie epidemię ospy z l. 60. poprzedniego stulecia. Najgorszymi doradcami w tej dziedzinie są fora internetowe czy doktor Google. Gdy nie było szczepionek wymierały całe osiedla i miasteczka.

Te słowa jednak nie przekonały radnego Drabika.

- Wielcy biskupi tego świata nie wiedzieli kiedyś, że Ziemia porusza się wokół słońca. W przyszłości może się okazać, że szczepionki są złe - stwierdził.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE