Reklama

Reklama

Radosna twórczość na kutnowskiej stacji. "Wygląda jakby projektant nie obejrzał tego miejsca" [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Autor facebookowej strony Stop Dyskryminacji Kutna zwrócił uwagę na dość nietypowy daszek, który pojawił się przy wejściu do tunelu na remontowanej stacji PKP. Co z nim nie tak? Otóż konstrukcja – mówiąc kolokwialnie – średnio pasuje do otoczenia.

Reklama

Od kilku lat trwa remont stacji w Kutnie. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę peronów. W jej zakresie znalazła się również modernizacja tunelu.

- Wiata z blachy corten po lewej stronie była częścią inwestycji PKP S.A. z 2012 r., mianowicie remontu budynku dworca kolejowego i placu przy nim. Jest ona ciekawym i udanym elementem architektonicznym – pisze strona Stop Dyskryminacji Kutna.

Niedawno przy wejściu do tunelu zamontowano daszek. Problem z nim jest taki, że konstrukcja bardzo słabo komponuje się z pozostałymi elementami architektonicznymi.

- Trudno sobie wyobrazić, że można było zaprojektować to nowe wyjście z tunelu aż tak bardzo bez zwracania uwagi na kontekst i spójność z otoczeniem. Wygląda tak, jakby projektant nawet nie obejrzał miejsca, w którym ma być realizowany jego projekt – zaznacza Stop Dyskryminacji Kutna.

Autor strony od razu odniósł się do ewentualnych komentarzy mówiących o tym, że wszystko i tak prezentuje się lepiej niż przed rozpoczęciem prac.

- Przy realizacji inwestycji za kilkaset milionów złotych (a taką niewątpliwie jest modernizacja kutnowskiego węzła kolejowego) warto było zadbać o to, żeby stacja wyglądała obiektywnie dobrze i estetycznie, a nie tylko lepiej niż kiedyś – zakończył autor STK.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do PKP PLK. O odpowiedzi poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy