Reklama

Reklama

Rekordowy wynik kwesty w Krośniewicach. Ile pieniędzy trafiło do puszek? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 5 lis 2021 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia VI kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków krośniewickiej nekropolii już za nami. Tegoroczna zbiórka okazała się rekordowa – do puszek trafiło ponad 5,6 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na drugi etap prac przy renowacji pomnika Sabinki Bińkowskiej, 5-letniej dziewczynki zmarłej w 1885 roku.

Reklama

Kwesta na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach odbyła się tradycyjnie 1 listopada. Zebrano w niej łącznie 5641,10 złotych. To najlepszy wynik w historii krośniewickiej kwesty, zapoczątkowanej w 2015 roku. Zbiórkę zorganizowała Julita Szczepankiewicz, członkini zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

- Słowa podziękowania kierujemy do osób, które kwestowały tego dnia na krośniewickim cmentarzu i tych, które przekazały datki do puszek. To budujące, że w tych trudnych czasach potrafimy się  zjednoczyć  i nie jest nam obojętny los zabytkowych nagrobków. Pamiątki te przekażemy następnym pokoleniom – informują przedstawiciele TPZK. 

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na drugi etap prac przy renowacji nagrobka Sabinki Bińkowskiej. Przypomnijmy, że ich pierwszą część również sfinansowano ze środków zebranych podczas kwest w 2018 i 1019 roku. Dokonano już renowacji samego postumentu, teraz należy odrestaurować popękaną naziemną mogiłę.

W tegorocznej kweście wzięli udział członkowie TPZK - Bożena Maślana, Anna Chmielecka radna Rady Miejskiej w Krośniewicach, Beata Wojciechowska, Jadwiga Woźniak oraz Julita Szczepankiewicz. Liczną grupę wolontariuszy stanowili także nauczyciele oraz młodzież szkolna. Kwestowali również burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, działacze społeczni oraz przedstawiciele instytucji i placówek oświatowych.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE