Remis z WOY-em Opoczno

Remis z WOY-em Opoczno - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:3468]MKS Kutno po dobrym i emocjonującym meczu zremisował 3:3 (1:2) z IV ligowym WOY-em Opoczno. Bramki dla kutnowskiej drużyny zdobyli : Mariusz Jakubowski (26'), Piotrek Michalski (67')i Michał Rosiak (85'). Dla gości strzelali : Paweł Machniewski (4' karny) i dwie Konrad Składowski (27' 68').Spotkanie po raz pierwszy w tym sezonie odbyło się na płycie głównej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.Mecz rozpoczął się fatalnie dla "Miejskich". W 4'Piotrek Kudelski faulował w polu karnym zawodnika gości i sędzia bez wahania podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Paweł Machniewski.[img:3469] [img:3470] [img:3471]Galeria z dzisiejszego sparingu : tutaj

Kilka minut później MKS przeprowadził dwie dobre akcje, z którym mógł zdobyć bramki. WOY odpowiedział kontrą i akcją "sam na sam" z Irkiem Kamińskim, ale nasz goalkeeper wyszedł obronną ręką z tego pojedynku.

W 26' po składnej akcji całego zespołu bramkę zdobył Mariusz Jakubowski, który wykorzystał idealne zgranie głową Marka Kowalskiego. Radość kibiców trwała ... minutę, ponieważ w 27' gola na 1:2 zdobył Konrad Składowski.

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już więcej bramek i kutnianie do szatni schodzili z jednobramkową stratą.

Tuż po przerwie fantastycznie bronił Irek Kamiński, który dwukrotnie w "stuprocentowych sytuacjach" bronił MKS przed utratą gola. Pierwszy kwadrans drugiej części gry był bardzo chaotyczny i było mało składnych akcji. W obronie bezapelacyjnie najlepszy był Tomek Kowalski, który pod nieobecność Pawła Ocetka samotnie dyrygował blokiem obronnym.

W 57' fenomenalną bramkę zdobył Piotrek Michalski, strzelając pod poprzeczkę zza pola karnego. Warte uwagi jest zagranie Michała Rosiaka, który popisał się celnym "crossem" na prawe skrzydło.

Historia lubi się powtarzać i ... minutę później znów na prowadzenie wyszedł WOY, a bramkę ponownie zdobył Konrad Składowski. Zdenerwowani kutnianie zupełnie pogubili się w obronie i znów fantastycznie bronił "Kamyk", który powoli wyrastał na bohatera meczu.

Po uspokojeniu sytuacji na boisku, kutnianie przejęli inicjatywę i w ostatnich minutach meczu doprowadzili do remisu 3:3. Popularny "Rychu" zrobił to co potrafi najlepiej - przedryblował trzech obrońców i "zerwał pajęczynę" z bramki WOY-a Opoczno. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Remis może cieszyć zważywszy na to, że WOY to solidna, IV-ligowa drużyna, która już za tydzień rozpoczyna rozgrywki i do dzisiejszego sparingu podeszła poważnie. Bardzo dobrze do zespołu wprowadzili się dwaj juniorzy - Michał Pilarski oraz Piotrek Michalski, którzy mogą być dużym wzmocnieniem kutnowskiej jedenastki.

Skład MKS-u : Kamiński - Więcek, Tomek Kowalski, Piotrek Kudelski, Paweł Kudelski - Jaśkiewicz, Jakubowski, Pilarski, Grzegorek - Marek Kowalski, Rosiak

Zmiennicy : Burdak, Tomczak, Panek, Michalski P., Karczewski

"To bardzo pożyteczny sparing. Dzisiaj WOY zawiesił nam poprzeczkę bardzo wysoko. Udało nam się dotrzymać kroku czwartoligowcom i to mnie cieszy. Martwi natomiast niefrasobliwość przy straconych bramkach. My zdobyliśmy gole, które mogłyby być ozdobą największych stadionów świata" - powiedział nam trener Ślęzak.