Reklama

Reklama

Remontują kutnowski OIOM. Są najnowsze wieści z placu budowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Remontują kutnowski OIOM. Są najnowsze wieści z placu budowy - Zdjęcie główne

Trwa remont kutnowskiego OIOM-u | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Cały czas trwają prace związane z przebudową i rozbudową Oddziału Intensywnej Terapii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Jak informują władze powiatu kutnowskiego, właśnie dokonano odbiór systemu przeciwpożarowego.

Reklama

Przypomnijmy, że umowa na remont kutnowskiego OIOM-u została podpisana  ubiegłym 5 października 2021 r  z firmą SKB S.A. 

- Remont był konieczny, bez tego szpital miałby bardzo utrudnione działanie, a wręcz może nawet jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe. Stare zaplecze jak i oddział nie spełniał standardów wymaganych przez sanepid i ministerstwo zdrowia. - starosta kutnowski, Daniel Kowalik.

Inwestycja realizowana jest ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych, w części budowlanej to koszt ponad 5,5 mln złotych. W sumie prace mają potrwać 2 lata.

 

- Inwestycja była dla nas bardzo dużym wyzwaniem, począwszy od pozyskania finansowania zewnętrznego, skończywszy na jej wykonaniu. Oddział został przebudowany w najwyższym standardzie. System przeciwpożarowy w szpitalu jest jednym z najważniejszych systemów. Cieszę się, że odbiór w tej części zakończyliśmy sukcesją." - mówi Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Oddział Intensywnej Terapii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym zostanie również w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to nie jedyny człon szpitala, który wkrótce zmieni swoje oblicze. W ciągu 11 miesięcy przebudowana i rozbudowana zostanie też część bloku operacyjnego, wraz z wyposażeniem.

Info:powiat kutnowski/własne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy