Reklama

Reklama

Rewolucja w kutnowskich szkołach. Wiceminister Rzymkowski o przekazanych pieniądzach

Opublikowano: pt, 4 lut 2022 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiceminister Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski podał informację, że szkoły podstawowe z powiatu kutnowskiego otrzymały w sumie ponad 2 miliony złotych na tzw. „nowoczesną edukację”. Odbyło się to w ramach programu prowadzonego przez resort.

Reklama

Wiceminister Tomasz Rzymkowski poinformował, że od jesieni ub. roku Ministerstwo Edukacji i Nauki realizuje program „Laboratoria Przyszłości”. 

- To największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację - około miliarda złotych trafiło już do kilkunastu tysięcy szkół podstawowych w całym kraju. W ramach Laboratoriów Przyszłości, każda szkoła podstawowa w Polsce zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy gogle wirtualnej rzeczywistości – mówi Tomasz Rzymkowski.

Celem tego programu jest – jak stwierdza wiceminister – budowa kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. 

- Pomagamy uczniom odkrywać ich talenty i zapewniamy nowoczesne środowisko do nauki na miarę edukacji najnowszej generacji. Cały program został zrealizowany w kilka miesięcy - od podjęcia decyzji, po wypłatę 100% środków szkołom (wszystkie dostały 100% wnioskowanej kwoty), co pokazuje skuteczność inwestowania przez Rząd w nowoczesną edukację – dodaje Rzymkowski.

Przy okazji wbija małą szpileczkę w polityków dziś będących w opozycji.

- Na tym tle szczególnie blado wypadają nasi poprzednicy, którym przez cały okres rządów nie udało się zrealizować ich flagowego programu edukacyjnego - z “Cyfrowej Szkoły” skorzystało łącznie … 1,4 proc. szkół – stwierdza T. Rzymkowski.

Dodał, że szkoły z dwunastu powiatów obejmujących jego okręg wyborczy otrzymały w sumie ponad 23,5 mln zł środków. 

Do szkół z 11 gmin powiatu kutnowskiego trafiło ponad 2,1 miliona złotych. Jak wypadamy w porównaniu z innymi powiatami? Można to porównać przeglądając slajdy w galerii zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)