reklama
reklama

Rewolucyjne zmiany w firmie kutnowskiej strefy. "Mamy ambitne plany na najbliższe lata"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiuwm&mat. prasowe DS Smith

Rewolucyjne zmiany w firmie kutnowskiej strefy. "Mamy ambitne plany na najbliższe lata" - Zdjęcie główne

Firma kutnowskiej strefy ekonomicznej zapowiada duże zmiany. Na zdjęciu Miles Roberts, dyrektor generalny Grupy DS Smith | foto archiuwm&mat. prasowe DS Smith

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaDziałająca w Kutnie firma DS. Smith po ogłoszonych w ubiegłym roku planach teraz prezentuje swoje kolejne ambitne cele. Chodzi tu o redukcję emisji CO2.
reklama

Aby osiągnąć swój plan, DS Smith przyspiesza redukcję emisji dwutlenku węgla w działalności własnej i swoich partnerów oraz dostawców, zobowiązując się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) z zakresu 1, 2 i 3 o 46 proc.** do 2030 r. (w porównaniu z poziomami z 2019 r.). Dzięki intensyfikacji tych działań DS Smith, który jest członkiem kampanii ONZ „Race To Zero”, będzie mógł zrealizować zapowiedzianą przez siebie strategię osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

reklama

– Zobowiązanie potwierdza nasze dążenie w ograniczaniu emisji CO2 w ramach długoterminowego podejścia DS Smith do zrównoważonego rozwoju. To pokazuje, że jesteśmy liderem w minimalizacji emisji dwutlenku węgla, jak również potwierdza, że patrzymy na to szerzej, wymagając tego samego od naszych partnerów i dostawców  mówi Miles Roberts, dyrektor generalny Grupy DS Smith – Nasza firma ma ambitne plany rozwoju na najbliższe lata. Przodujemy w przechodzeniu na gospodarkę cyrkularną, a te zobowiązania są kluczową częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, która zobowiązuje nas, aby pozytywnie wpływać na ludzi i naszą planetę – dodaje.

reklama

Aby wypełnić swoje zobowiązanie, DS Smith będzie konsekwentnie inwestować w ciągu następnych 28 lat. Te inwestycje będą polegały na wdrożeniu inżynieryjnych rozwiązań nowej generacji, np. kotłów zasilanych biometanem. Firma planuje także wykorzystywać odnawialne źródła energii takie, jak słońce czy wiatr.

DS Smith chce również współpracować ze swoimi wszystkimi strategicznymi dostawcami, aby zachęcić ich do przyjęcia celów klimatycznych do 2027 roku. Z informacji zwrotnych otrzymywanych od interesariuszy wynika, że chcą współdziałać z firmami zaangażowanymi w realizację strategii klimatycznych. 

reklama

W ramach tego podejścia DS Smith zgodnie ze swoimi celami będzie ściśle współpracować z partnerami, dostawcami, klientami i decydentami, aby wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatu poprzez gospodarkę obiegu zamkniętego.

Wsparciem dla realizacji tych zobowiązań jest ambitny plan przejścia na zerowy poziom emisji netto. W planie zostaną określone strategiczne działania i kamienie milowe, dzięki którym będzie możliwe osiągnięcie tego celu. Plan, który zostanie opublikowany latem tego roku, będzie dostosowany do strategii rozwoju Grupy DS Smith i będzie zawierał inicjatywy, które priorytetowo potraktują zminimalizowanie największych źródeł emisji gazów cieplarnianych.

– Raport „Completing the Picture: How the Circular Economy Tackles Climate Change” opracowany przez Fundację Ellen MacArthur pokazuje, że nawet taki krok, jak przejście na zasilanie zieloną energią, ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Pamiętajmy, że prawie połowa emisji GHG pochodzi z procesu wytwarzania i wykorzystywania produktów i żywności. Potrzebujemy gospodarki obiegu zamkniętego, takiej, która pozwala wyeliminować odpady, daje „drugie życie” produktom i materiałom oraz odbudowuje przyrodę. Celem jest ograniczenie emisji i osiągnięcie celów określonych w porozumieniu paryskim. Dzisiejsze oświadczenie pokazuje, że nasz strategiczny partner, DS Smith, jest zaangażowany w ambitne działania zarówno w zakresie odnawialnych źródeł energii, jak i gospodarki cyrkularnej – komentuje Andrew Morlet, Prezes Fundacji Ellen MacArthur.

reklama

– Bezpośrednio po COP26 nie było jeszcze takiego momentu, aby firmy pokazały, w jaki sposób wspierają walkę z globalnym ociepleniem. DS Smith ma wyjątkową możliwość, aby pomagać swoim klientom, dostarczając rozwiązania wspierające gospodarkę obiegu zamkniętego, a dzisiejsza decyzja pozwoli nam robić to z jeszcze lepszym rezultatem – dodaje Wouter van Tol, szef działu administracji publicznej, spraw społecznych i zrównoważonego rozwoju w DS Smith.

Informacje na temat dotychczasowej ścieżki redukcji emisji dwutlenku węgla w DS Smith:

  • DS Smith osiągnął 23% redukcję CO2e na tonę produkcji w latach 2015–2020.
  • W czerwcu 2021 r. DS Smith ogłosił zobowiązanie do osiągnięcia tzw. Science Base Target do 2030 r. (ograniczenia emisji dwutlenku węgla na tonę produktu o co najmniej 40% do 2030 r. w porównaniu do 2019 r.) oraz do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r., a także zostania członkiem ONZ-owskiego programu „Race to Zero”.
  • W grudniu 2021 r. DS Smith ogłosił również poprawę we wszystkich swoich priorytetowych ocenach ESG w 2021 r., w tym ocenę „A-” w zakresie zmian klimatu przyznaną przez CDP.
 

info: DS Smith

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama