Reklama

Reklama

Rowery miejskie w czasie pandemii: dezynfekcje i rady kutnowskiego magistratu

Opublikowano: śr, 25 mar 2020 14:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie informuje użytkowników systemu roweru miejskiego, że operator systemu– Rowerowe Łódzkie, Nextbike Polska, przyłączył się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem Covid-19 w przypadku korzystania z rowerów mieskich.

Reklama

Jak informuje Nextbike Polska, operator systemu – Rowerowe Łódzkie, wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, tylne blokady są dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich funkcjonujących systemach.

- Działania takie prowadzone są minimum raz dziennie na stacjach oraz podczas każdego przeglądu roweru w serwisie, z zastosowaniem środków na bazie alkoholu, które pozwalają na skuteczną dezynfekcję elementów rowerów. Dodatkowo zachęca się użytkowników do korzystania z aplikacji na własnych telefonach, tak aby uniknąć konieczności korzystania z terminali stacji - podaje Urząd Miasta w Kutnie.

Należy zaznaczyć, że rower jako środek transportu indywidualnego pozwala w przypadku przemieszczenia unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami.

Miasto Kutno mając na uwadze pewne zagrożenia, jakie płyną z użytkowania roweru publicznego, będącego systemem funkcjonującym cały rok, prosi o zachowanie podstawowych środków ostrożności przy korzystaniu z rowerów Rowerowe Łódzkie, tj.

  • profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by ewentualnie nie przenieść patogenu na siebie,
  • zalecamy zakładanie rękawiczek podczas korzystania z rowerów miejskich,
  • należy umyć ręce z użyciem mydła i wody lub środków do odkażania na bazie alkoholu po skorzystaniu z roweru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)