Reklama

Rozbudują oczyszczalnię

Opublikowano:
Autor:

Rozbudują oczyszczalnię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 15 mln zł ma kosztować rozbudowa Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Spółka zamierza pozyskać zewnętrzne środki na ten cel. Inwestycja jest niezbędna, bo GOŚ nie może przyjmować więcej ścieków, a przecież w strefie ekonomicznej mają powstawać kolejne zakłady przemysłowe.Uchwała w sprawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń kanalizacyjnych, które należą do oczyszczalni, wywołała gorącą dyskusję podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

- Dziwię się, że spółka potrzebuje zewnętrznej agencji do poszukiwania środków finansowych - uważa Krzysztof Wacław Dębski (radny SLD). - W szczególności nie przekonuje mnie konieczność zapłaty 23 tys. zł. za usługę wskazania i sporządzenia wniosku na przykład do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Reguły ustalone przez Fundusz są jasne, aplikacja jest prosta, trzeba dysponować pełną dokumentacją i wkładem własnym.

- Uważam, że również dobrze przygotowane biuro Urzędu Miasta nie odmówiłoby merytorycznej pomocy, jeżeli byłaby taka potrzeba, w przypadku aplikowania po środki unijne. W związku z tym nie widzę uzasadnienia do takiego wydatkowania pieniędzy publicznych - dodaje radny.

Krzysztof Mikołajczyk, prezes Grupowej Oczyszczalni Ścieków, jest odmiennego zdania.

- Mamy sztywny termin zakończenia inwestycji, to druga połowa 2015 r. Przedsięwzięcie pochłonie ogromne środki, których spółka nie jest w stanie sama pokryć. Do jego realizacji niezbędne jest dofinansowanie. Specjaliści muszą zająć się ich pozyskaniem. Niestety w naszym zakładzie takich fachowców nie ma - mówi prezes.

Zakończenie rozbudowy oczyszczalni zbiegnie się z uruchomieniem nowych zakładów w Podstrefie Kutno, np. Beef Beef czy UMA Investments.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE