Ruszyła runda rewanżowa I ligi Futsalu

Ruszyła runda rewanżowa I ligi Futsalu - Zdjęcie główne

WydarzeniaW 12. kolejce spotkań wspaniałe zwycięstwo na wyjeździe odniosła drużyna Hurtapu Łęczyca, która pokonała Pogoń 04 Szczecin 8-4 (3-1) (bramki: Żebrowski, Celeban, Sikorski, Dąbrowski - Jasiński 3, Hyźy 2, Zamiar, Każmierczak, Pawłowski). Hurtap po tym zwycięstwie nad bezpośrednim sąsiadem w tabeli I ligi umocnił się na 7 pozycji i ma już 6 punktów przewagi na 8. w tabeli Pogonią Szczecin.W niedzielę, 28 stycznia lider Jango Katowice zmierzył się z Hurtapem Łęczyca w hali sportowej w Krośniewicach w 13. kolejce spotkań I Ligi Futsalu. Przypominamy, że w pierwszym meczu, rozegranym 23.09.2006, Jango Katowice pokonał wówczas Hurtap Łęczyca 8:5 (4-2) (bramki: Wojtas 3, Machura 2, Polasek, Kasprzyk 2, - Zamiar 2, Jasiński 2, Czekalski). Nadszedł czas na rewanż. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała pasjonujące spotkanie obfitujące w dogodne sytuacje strzeleckie oraz znakomite interwencje bramkarskie Łukasza Groszaka (zastępującego w bramce łęczycan kontuzjowanego Marka Góreckiego).

Mecz miał emocjonujący przebieg od samego początku, kiedy bramkę zdobył będący w wyśmienitej formie strzeleckiej (3 bramki w 12 kolejce z Pogonią Szczecin) Krzysztof Jasiński. Wykorzystał nieuwagę gości i zdobył bramkę strzelając z ostrego kąta po podaniu przy wyrzucie z autu.

Nie upłynęło 6 minut spotkania, a Hurtap prowadził 2-0 po bramce Pawła Zawistowskiego, który pokonał bramkarza gości strzałem zza pola karnego, tuż przy samym słupku. Łęczycanie, zadowoleni z korzystnego wyniku, odpuścili końcówkę. Coraz częściej interwencjami popisywać się musiał Łukasz Groszak, raz po raz ustrzegając Hurtap przed stratą gola. Jego odważne interwencje mogły się skończyć niedobrze, gdy po jednej z akcji zawodnik Jango próbował staranować dzielnego bramkarza. Konieczna była interwencja masażysty i krótka przerwa w meczu, gdyż Hurtap nie posiadał bramkarza rezerwowego.

Efektem przewagi Jango w końcówce meczu była bramka kontaktowa na 2-1 strzelona przez Tomasza Kasprzyka na 2 minuty przed końcem pierwszej części spotkania. Podrażniło to trochę ekipę gospodarzy, która ruszyła do ataku i na 40 sekund przed gwizdkiem na przerwę zdobyła kolejną bramkę. Znów wspaniała indywidualna akcja Krzysztofa Jasińskiego, który przechwycił piłkę w połowie boiska, wyprzedził 3 obrońców i strzelił podwyższając na 3-1. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Jango miała wyborną sytuacja na zmniejszenie przewagi Hurtapu, gdyż przy 6 faulu łęczycan sędziowie odgwizdali przedłużony rzut karny. Wspaniałą interwencją znów popisał się Groszak i do przerwy mieliśmy 3-1 dla Hurtapu.

Po przerwie do ataku ruszyli zawodnicy lidera I ligi, atakowali bez przerwy osiągając znaczącą przewagę, ale świetnie spisywał się Groszak. Niestety efektem tej dużej przewagi były aż 3 bramki dla gości, kolejno zdobywali je: Radek Polasek, Damian Wojtas oraz Rafał Harazim. Stan meczu 3-4 dla gości bardzo rozzłościł łęczycan. Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie - koronkowa akcja gości i Marek Widzicki strzela na 4-4, jeszcze świetna sytuacja Roberta Czekalskiego i mecz ponownie się wyrównał. Przy remisie drużyny poszły na wymianę ciosów, raz po raz któryś z bramkarzy musiał się nieźle natrudzić, by obronić strzały napastników.

W pasjonującej końcówce meczu mieliśmy przedłużonego karnego dla Jango, znowu obronionego przez bramkarza Hurtapu, karnego dla Łęczycy obronionego przez bramkarza Jango, strzał przewrotką Krzysztofa Jasińskiego (obok Łukasza Groszak najlepszy zawodnik w drużynie Hurtapu) na 4 sekundy przed końcowym gwizdkiem oraz strzał w poprzeczkę zawodnika z Katowic, gdy na zegarze pozostała sekunda do końca spotkania. Kibice oglądali zakończenie na stojąco, z zapartym tchem śledząc poczynania obu drużyn.

Mecz zakończył się zasłużonym remisem 4-4. Katowice straciły przez to fotel lidera I ligi. Łęczyca potwierdziła, że w tym składzie osobowym jest w stanie wygrać z każdym. Aspiracje drużyny Andrzeja Antosa sięgają znacznie wyżej, niż 7. miejsce w tabeli. Przypomnieć należy, że Hurtap debiutuje w I lidze i sukcesy na pewno przyjdą do tej konsekwentnie budowanej drużyny. W najbliższą niedzielę Hurtap podejmie Akademię Słowa na wyjeździe w Poznaniu, a już 11 lutego zmierzy się w hali sportowej w Krośniewicach z Grembachem Zgierz w derbach województwa łódzkiego.

Skład Hurtapu Łęczyca:
Robert Hyży (kapitan), Łukasz Groszak (bramkarz), Mariusz Kaźmierczak, Marek Widzicki, Krzysztof Jasiński, Robert Zamiar, Robert Czekalski, Igor SobalczykPaweł Zawistowski, Marcin Pawłowski, Stefan Potocki
Trener drużyny: Andrzej Antos

I liga 2006/07, 13. kolejka:

• Clearex Chorzów - Pogoń 04 Szczecin 3:2 (2:0); Filipczak, Saganowski, Marzec - Sydor, Sikorski
  • Inpuls Alpol Siemianowice - Akademia Słowa Poznań 5:5 (4:1); Pawełek, Powrożnik 2, Dąbrowski 2 - Lebiedziński, Pieczyński D., Pieczyński Ł., Łeszyk 2
  • Radan Gliwice - Kupczyk Kraków 7:4 (3:2); Satora 2, Przerwa 2, Sadlok, Dewucki, Gawteremicz - Słupek 2, Kossak, Bizon
  • GKS Jachym Tychy 71 - PA Nova Eurogames Gliwice 3:3 (0:3); Piechowiak, Wolak, Wachewicz - Franc, Brauhoff 2
  • Hurtap Łęczyca - Jango Mysłowice 4:4 (3:1); Jasiński 2, Zawistowski, Widzicki - Kasprzyk, Polasek, Wojtas, Harazim