Reklama

Reklama

Rząd zainterweniuje ws. wiaduktu na Józefowie? Do ministerstwa trafiła interpelacja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Rząd zainterweniuje ws. wiaduktu na Józefowie? Do ministerstwa trafiła interpelacja - Zdjęcie główne

Do ministerstwa infrastruktury trafiło pismo ws. opóźniającego się remontu wiaduktu na kutnowskim Józefowie | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Temat opóźniającego się remontu wiaduktu w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście/Józefów wraca jak bumerang. Przejazd został otwarty na wiosnę, lecz jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Prace finalne stanęły natomiast w martwym punkcie, a mieszkańcy i włodarze Kutna zachodzą w głowę, kiedy uda się doprowadzić inwestycję do końca. Do ministra infrastruktury pisze w tej sprawie poseł Dariusz Joński.

Reklama

Przypomnijmy, że remont wiaduktu na Józefowie ruszył 21 czerwca 2021 r. . Przejazd został całkowicie zamknięty dla samochodów, wyznaczono za to ścieżkę dla pieszych i rowerzystów. Otwarto go ponownie 15 kwietnia b.r. Ruch odbywa się obecnie w obu kierunkach, bez sygnalizacji świetlnej dla pojazdów o maksymalnej wysokości  2,5 m. Wydzielona jest także droga dla pieszych.

Jest to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe, do czasu wyłonienia wykonawcy finalnych prac drogowych pod wiaduktem, o które cały czas stara się Miasto. Kutno jest zobowiązane do ścisłej współpracy z PKP w celu uzyskania wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń. To wszystko sprawia, że nie Miasto nie ma żadnego wpływu na termin rozpoczęcia inwestycji. 

W sprawie kutnowskiego wiaduktu do ministera infrastruktury, Andrzeja Adamczyka, pisze poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Poniżej pełna treść interpelacji:

Do mojego Biura Poselskiego zgłaszają się mieszkańcy Kutna i okolic zaniepokojeni opóźnieniem inwestycji przebudowy wiaduktu PKP u zbiegu ulic Warszawskie Przedmieście/Józefów w Kutnie. Według posiadanych przeze mnie informacji władze samorządowe wielokrotnie występowały do PKP ws. wypracowania porozumienia mającego na celu jak najszybszego dokończenia tak bardzo kluczowej dla lokalnej społeczności inwestycji.

Pragnę nadmienić, że droga pod wiaduktem umożliwia bezkolizyjny dojazd do drogi krajowej numer 92 oraz prowadzi bezpośrednio do zakładów pracy mieszczących się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Kutno.

W związku z tym zwracamy się do Pana Ministra z następującymi pytaniami:

1. Ile wynosi opóźnienie prac na wspomnianej inwestycji?

2. Czy któraś z podległych Panu osób, która odpowiada za rzeczoną inwestycję, kontaktowała się z Prezydentem Miasta Kutno, aby omówić problem i sposób jego najszybszego rozwiązania; jeżeli tak, to jakie zostały poczynione ustalenia; jeśli nie, to kiedy ten kontakt nastąpi?

3. Jakie środki z budżetu państwa zamierza przeznaczyć Ministerstwo na rozwiązanie tego problemu?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy