Reklama

Reklama

Rzymkowski interweniuje ws. gminnych busów. Mieszkańcy mówią o "więźniarkach"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Kutno/Łódzki Urząd Wojewódzki

Rzymkowski interweniuje ws. gminnych busów. Mieszkańcy mówią o "więźniarkach" - Zdjęcie główne

Rzymkowski interweniuje ws. gminnych busów. Mieszkańcy mówią o "więźniarkach" | foto Gmina Kutno/Łódzki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ciąg dalszy batalii o funkcjonowanie komunikacji publicznej w gminie Kutno. Pismo w tej sprawie do wójt Justyny Jasińskiej wystosował poseł oraz wiceminister edukacji i nauki, Tomasz Rzymkowski. 

Reklama

Temat transportu zbiorowego w gminie Kutno na ostatniej sesji Rady Gminy poruszył starosta kutnowski, Daniel Kowalik. Teraz, po prośbach ze strony mieszkańców, interwencję w tej sprawie podjął również poseł Tomasz Rzymkowski. Mowa m.in. o zamieszkujących Wierzbie, Dębinę, Muchnów i Komadzyn, którzy nie są zadowoleni z jakości wykonywanych usług.

- Pojawiają się oczekiwania zmian w rozkładzie jazdy, a pojazdy, których używa przewoźnik, dorobiły się już pogardliwych określeń (m.in. „więźniarki”). Zdaję sobie oczywiście sprawę z obiektywnych trudności, które uniemożliwiają szybkie spełnienie oczekiwań skarżących, ale proszę o informację, jakie działania będą podjęte, aby zaradzić problemom komunikacyjnym mieszkańców - pisze T. Rzymkowski.

Poseł zadał też w piśmie dwa pytania: 

1. Czy prawdą jest, że obiecano mieszkańcom kursy autobusami niskopodłogowymi? Jeśli tak było, jakie są powody braku realizacji tej obietnicy i kiedy to nastąpi?

2. Mieszkańcy wskazują na małą częstotliwość kursów popołudniowych, co powoduje zatłoczenie w pojazdach. Kiedy będzie możliwe wprowadzenie dodatkowych kursów?

Co na to władze gminy Kutno? W odpowiedzi na pismo Rzymkowskiego wymieniono wszystkie linie, z których na co dzień bezpłatnie mogą korzystać mieszkańcy. Są to:

  • Linia G1 Byszew - Kutno - Głogowiec
  • Linia G2 Strzegocin - Kutno - Głogowiec
  • Linia G3 Sieraków - Kutno - Krzesin
  • Linia G4 Wysoka Wielka - Kutno - Komadzyn
  • Na trasie Komadzyn - Kutno mieszkańcy mogą korzystać z transportu firmy SAND-BUS
  • Na trasie Kolonia Sójki - Wierzbie - Sieciechów - Kutno z usług firmy PKS Sp. z o.o. w Gostyninie
 

Wójt gminy Kutno odniosła się również do pytania o autobusy niskopodłogowe, zapewniając, że na liniach G1, G2, G3 i G4 transport wykonywany jest właśnie takimi pojazdami, ułatwiającymi dostęp dla osób z trudnościami w poruszaniu się i zapewniającymi liczbę miejsc do 40 osób.

- Kierując się dobrem i troską o mieszkańca, pragniemy zapewnić transport publiczny jak największej grupie odbiorców i staramy się dostosować godziny kursów do potrzeb mieszkańców. Dlatego też jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i wprowadzanie zmian - pisze wójt Justyna Jasińska.

Zaznaczono jednak, że zmiany te nie obejmują wprowadzenia dodatkowych kursów czy zmian trasy danej linii.

- Ponadto odnosząc się do przytoczonego przez Pana określenia autobusów mianem „więźniarek” nadmieniam, że autobusy spełniają wszelkie wymagania techniczne i zostały dopuszczone do przewozu pasażerów (mieszkańców gminy Kutno), a nie więźniów, czyli osób odbywających karę pozbawienia wolności - dodaje J. Jasińska. 

Info: Biuro poselskie T. Rzymkowskiego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy