Reklama

Reklama

Seria kradzieży tablic rejestracyjnych w Kutnie. Takich przypadków jest już kilkanaście

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Seria kradzieży tablic rejestracyjnych w Kutnie. Takich przypadków jest już kilkanaście - Zdjęcie główne

Seria kradzieży tablic rejestracyjnych w Kutnie | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kradzieży kilkunastu tablic rejestracyjnych w naszym mieście. Policja prowadzi już działania w tej sprawie, o czym informuje Radio Łódź.

Reklama

Problem znikających tablic rejestracyjnych pojawił się już kilka miesięcy temu. Od tego czasu, głównie w okolicach kutnowskiego szpitala, skradziono kilkanaście tablic. Jak potwierdza młodszy aspirant Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odnotowano aż 17 takich kradzieży. 

- W ostatnim okresie wpłynęło dość dużo takich zgłoszeń dotyczących kradzieży tablic rejestracyjnych - mówi mł. asp. Justyna Cywka w rozmowie z Radiem Łódź - Funkcjonariusze prowadzący sprawę analizują zgromadzony materiał w sprawie, zabezpieczają monitoringi, jeżeli takowe były na miejscu oraz ustalają świadków zdarzenia.

Kradzież… i co dalej?

Co zrobić w sytuacji, kiedy zauważymy brak tablic rejestracyjnych na naszym samochodzie? Sprawę należy jak najszybciej zgłosić w najbliższym komisariacie policji, gdzie uzyskamy zaświadczenie o zgłoszeniu takiej kradzieży. Następnie z wypisanym zaświadczeniem trzeba się udać do wydziału komunikacji, aby złożyć wniosek o wydanie wtórników tablic lub nowego dowodu rejestracyjnego i tablic z nowym numerem rejestracyjnym. 

Zdecydowanie tańszą opcją jest wyrobienie wtórników. Jak podaje portal Bankier.pl za komplet tablic zapłacimy w takiej sytuacji 93 zł. W przypadku zmiany numeru rejestracyjnego wymiana dwóch tablic wyniesie nas 180,50 zł. 

- Jeśli okradziony zdecyduje się na wtórniki, musi pamiętać, że do czasu otrzymania tablic samochód nie kwalifikuje się do uczestniczenia w ruchu drogowym. Kierowca, wyjeżdżając na drogę bez "blach", musi liczyć się z automatycznym mandatem w przypadku kontroli policji, a sprawa może się skończyć także zabraniem dowodu rejestracyjnego – informuje Bankier.pl.

W jakim celu kradną tablice?

- Zdarzają się też takie sytuacje, że osoby, które dokonują kradzieży tablic rejestracyjnych, wykorzystują je podczas czynów zabronionych. Jeżeli osobie zostanie skradziona taka tablica rejestracyjna, Komenda Powiatowa Policji w Kutnie apeluje, aby jak najszybciej złożyć takie zawiadomienie o kradzieży. Wtedy taki fakt widnieje w naszych systemach - dodaje młodszy aspirant Justyna Cywka dla Radia Łódź. 

Bardzo często złodzieje wykorzystują skradzione tablice do kradzieży paliwa. Przytwierdzają je wtedy do swojego samochodu, tankują i odjeżdżają bez zapłaty. Wówczas znajdujące się tam kamery rejestrują numery na tablicach, co skutkuje pociągnięciem do odpowiedzialności osoby wcześniej poszkodowanej. 

Skradzione tablice mogą też być wykorzystywane do nielegalnego sprowadzania samochodów z zagranicy. Zagrożeń jest więc całkiem sporo. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE