Reklama

Reklama

Służba Celno-Skarbowa poszukuje nowych funkcjonariuszy. Ile można zarobić? 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Służba Celno-Skarbowa poszukuje nowych funkcjonariuszy. Ile można zarobić?  - Zdjęcie główne

Służba Celno-Skarbowa poszukuje nowych funkcjonariuszy. Ile można zarobić?  | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca stycznia br. trwa rekrutacja prowadzona przez Łódzką Krajową Administrację Skarbową. Wystarczy mieć co najmniej średnie wykształcenie (w tym też branżowe) i być osobą niekaraną. Co z pozostałymi wymaganiami? Jakich zarobków można się spodziewać? Szczegóły poniżej. 

Reklama

Łódzka KAS rozpoczęła nabór kandydatów na funkcjonariuszy do Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. Na chętnych czeka aż 6 etatów w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym.

Osoby ubiegające się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej muszą spełniać podstawowe kryteria, m.in. mieć obywatelstwo polskie, korzystać z pełni praw publicznych, być osobami niekaranymi, posiadać wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, cieszyć się nieposzlakowaną opinią i odpowiednim do zajmowanego stanowiska stanem zdrowia.

Wymagania dodatkowe to z kolei wykształcenie wyższe (w szczególności prawo, administracja lub inne kierunki z pogranicza prawa karnego, prawa podatkowego, finansów i rachunkowości), ukończone kursy i szkolenia związane ze zwalczaniem przestępczości, prawem podatkowym i celnym, a także prawo jazdy kat. B.

Przyszli funkcjonariusze powinni cechować się dyspozycyjnością, odpornością na stres, komunikatywnością oraz umieć pracować pod presją czasu i w zespole.

KAS podkreśla, że praca ta gwarantuje m.in. poczucie stabilizacji zawodowej, ścieżkę kariery zawodowej od aplikanta do inspektora, uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień od 3972,50 zł brutto, a także dodatek za wysługę lat w wysokości od 2% do 25% uposażenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy. 

- Oferujemy ciekawą pracę, ale na pewno nie jest to praca za biurkiem. Służba w KAS to stabilne, ale i pełne wyzwań zajęcie. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania m.in. z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów, zwalczają przestępczość i ścigają sprawców przestępstw i wykroczeń, prowadzą kontrole celno-skarbowe i wykonują czynności procesowe. Zatrzymują i przeszukują osoby oraz pojazdy, zabezpieczają towary, kontrolują przewóz drogowy, przeszukują pomieszczenia i wykonują konwoje. Prowadzą również zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń – wylicza Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Funkcjonariusze KAS są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą przejść na emeryturę mundurową po 25 latach służby.

Termin składania dokumentów upływa 31 stycznia 2023 r. Więcej szczegółów, jak aplikować znajdziecie w ogłoszeniu zamieszczonym przez KAS. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy