Reklama

Reklama

Śmieci w kontenerach... PCK. To przez podwyżki cen za wywóz odpadów?

Opublikowano: wt, 18 lut 2020 13:36
Autor:

Śmieci w kontenerach... PCK. To przez podwyżki cen za wywóz odpadów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Worki ze śmieciami coraz częściej trafiają do kontenerów na odzież Polskiego Czerwonego Krzyża. Takie zjawisko od początku roku obserwuje część oddziałów PCK, co wiązane jest z drastycznym wzrostem stawek za wywóz nieczystości. Jak jest w naszym rejonie?

Reklama

Według oficjalnych danych figurujących na stronie PCK, na terenie powiatu kutnowskiego znajdują się 42 kontenery na odzież, w tym 6 w samym Kutnie. Każdy kontener o pojemności 200 kilogramów opróżniany jest co dwa tygodnie. 70 procent tekstyliów zyskuje drugie życie i trafia do osób potrzebujących. Pełny wykaz kontenerów znajdziesz tutaj - KLIK.

W Polsce obserwuje się jednak, że w kontenerach na odzież często lądują worki ze śmieciami. Z takim problemem mierzy się m.in oddział kujawsko-pomorski. Jako główne źródło problemu podaje się znaczny wzrost cen za segregację i wywóz odpadów, który obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

Czy z podobnym zjawiskiem mierzy się łódzki oddział?

- Rzeczywiście, zdarza się, że w kontenerach na tekstylia znajdują się worki z nieczystościami, śmieci leżą również w pobliżu kontenerów. Problem zgłaszają nam m.in spółdzielnie mieszkaniowe. Nie możemy jednak mówić o nasileniu zjawiska w porównaniu z ubiegłymi latami, gdyż taki stan rzeczy utrzymuje się już od dłuższego czasu - wyjaśnia w rozmowie z KCI Izabela Lenarcik z łódzkiego odziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  aga

  ludzie dowiedzieli się, że pis i tak je segreguje

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  czytelnik

  Redaktory z KCI to gdzie żyją? Bo muszą żyć w innym kraju. U nas w Kutnie płaci się za odbiór śmieci z posesji, a nie od ilości worków śmieci. Ktoś kto wyrzuci śmieci za płot, nic nie oszczędzi, tylko zaśmieca okolicę.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Miasto róż

  Sodoma i gomora

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Taka prawda

  Akurat ten pojemnik nie jest z PCK (KCI nie sprawdziło?) co nie zmienia faktu że nie jest przeznaczony do wyrzucania śmieci. Ten pojemnik jest wykorzystywany przez osoby prowadzące sklepy z odzieżą używaną, dla potrzebujących to oddają z niego najgorsze rzeczy.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Obywatel

  Bo ludzie to śwynie!!! Ciagle tylko wołają o więcej a od siebie nic nie dają... Wstyd jak Ch.. J!!!