Reklama

Reklama

Spędzasz Majówkę w Kutnie? Sprawdź co, kiedy i gdzie będzie się działo [PROGRAM]

Opublikowano: pt, 29 kwi 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powoli rusza długi majowy weekend a wraz z nim Kutnowska Majówka. Dla tych, którzy najbliższe dni spędzą w naszym mieście przygotowaliśmy garść informacji o wydarzeniach organizowanych w Mieście Róż.

Reklama

Majówka w Kutnie to zarówno imprezy rozrywkowe, jak i wydarzenia patriotyczne. Jeśli chodzi o te pierwsze to już dziś rusza lunapark Felner zlokalizowany na terenach przy ulicy Podrzecznej. Jakie atrakcje czekają na nas w tym miejscu? Szczegóły TUTAJ.

Z kolei od jutra do trzeciego maja na Placu Piłsudskiego potrwa Jarmark Majowy na którym tradycyjnie będziemy mogli zaopatrzyć się m.in. w przeróżne drobiazgi, wyroby regionalne, zabawki, różne rodzaje alkoholi, czy po prostu coś zjeść.

Co ciekawe w tym roku możemy sprawdzić asortyment oferowany na Jarmarku jeszcze przed wyjściem z domu, o czym pisaliśmy dzisiaj W TYM MIEJSCU.

Również od jutra od godz. 14 do końca długiego majowego weekendu na Placu Piłsudskiego zaparkują Żarciowozy, a więc w naszym mieście odbędzie się kolejny zlot foodtrucków.

Długi weekend w Kutnie to także uruchomienie ogródków gastronomicznych, czyli zyskujemy kolejną przestrzeń do spotkań w większym gronie.

W niedzielę do wspomnianych atrakcji dołącza jedenasta edycja Majówki z Bareją, która odbędzie się pod Kutnowskim Domem Kultury i w Parku Traugutta. Gośćmi wydarzenia będą: Ewa Błaszczyk, Mieczysław Hryniewicz, Marcel Szytenchelm i Marek Siudym.

Majówka z Bareją rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:03 przemarszem z ulicy Barei pod budynek Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie o 12:42 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Szczegółowy program imprezy przytaczamy w OSOBNYM ARTYKULE.

Drugi i trzeci dzień maja to uroczystości patriotyczne. W poniedziałek o godz. 11:30 z pl. Piłsudskiego na pl. Wolności przejdzie przemarsz ze stumetrową flagą. Tego samego dnia o godz. 13:00 na pl. Piłsudskiego zorganizowany zostanie „bieg ku biało-czerwonej”, a w godzinach 15-19 Kutnowski Dom Kultury organizuje akcję „uszyj biało-czerwoną”. 

3 maja o godz. 11 na pl. Wolności rozpoczną się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Uroczystość odbędzie się z udziałem Orkiestry Dętej OSP w Kutnie i Pododdziału Honorowego Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Kutno

W programie uroczystości:

  • przemówienie Prezydenta Miasta Kutno
  • prezentacja tańców narodowych przez przedszkolaków oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
  • pokaz konfetti i serpentyn
  • krótki koncert orkiestry dętej
 

Informacje o wydarzeniach w Kutnie znajdziesz także na facebookowych profilach Miasta Kutno i Kutnowskiego Domu Kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy