Reklama

Reklama

Wielkie święto "Szkoły przy Oporowskiej". Za nami obchody poczwórnego jubileuszu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 29 kwi 2022 11:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od "Gagarina" za czasów PRL-u, przez popularny niegdyś "Mechanik", po obecny "Staszic" - szkoła przy ul. Oporowskiej w Kutnie to żywa historia kutnowskiej edukacji. Dziś w Kutnowskim Domu Kultury miejsce miały uroczyste obchody poczwórnego jubileuszu placówki.

Reklama

Czemu poczwórny? Otóż w tym roku 70. rocznicę powstania świętuje Zasadnicza Szkoła Zawodowa, a 60. urodziny obchodzić będzie Technikum. Z kolei Liceum Ogólnokształcące kończy 30 lat, zaś Liceum Profilowane - 20.

W obchodach nie zabrakło zarówno wybitnych absolwentów szkoły, jak i jej obecnych uczniów, przybyli również przedstawiciele parlamentu oraz władz samorządowych z całego powiatu. Miłym akcentem była obecność Pani Joanny Modrzejewskiej, prawnuczki Marii Konopnickiej oraz praprawnuczki słynnej pisarki - Moniki Modrzejewskiej- Świgulskiej (dodajmy, że rok 2022 ogłoszony został rokiem Marii Konopnickiej). 

Wydarzenie poprowadziła dykretor ZS nr 1, Agnieszka Wajgner-Matusiak. Uroczystość rozpoczęła się od poloneza, którego zatańczyli podopieczni "Staszica". Następnie wręczono nagrody dla nauczycieli, za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz uczniów, mogących pochwalić się najlepszymi wynikami w nauce i sukcesami na szczeblu ogólnopolskim.

Wówczas przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Głos zabrali m.in.: wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, Janusz Kołodziejczak z biura prasowego posła Tadeusza Woźniaka, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska i łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer. 

Po przemówieniach scenę opanowała młodzież, umilając przybyłym czas przygotowanym przez siebie programem artystycznym. Imprezę zwieńczyło wręczenie tradycyjnych już "Staśków" i "Stasieńków". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)