Reklama

Reklama

Straż Graniczna w Kutnie. Zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej

Opublikowano: czw, 19 maj 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Kutnie dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej. Ich działania były prowadzone w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Łowiczu.

Reklama

Grupa przestępcza – jak podaje Straż Graniczna – zajmowała się nielegalnym wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych w tym papierosów oraz suszu tytoniowego.

- Główna realizacja i zarazem pierwsze uderzenie w nielegalny tytoniowy biznes miało miejsce w lipcu ubiegłego roku, wtedy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną oraz komponenty służące do wytwarzania papierosów oraz blisko 19 ton suszu tytoniowego, ponad 90 tys. sztuk papierosów bez akcyzy oraz 250 kg gotowego tytoniu – informuje Straż Graniczna.

Zatrzymano wówczas 8 osób, w tym 7 członków zorganizowanej grupy na czele z jej kierownikiem i organizatorem.

- Pokłosiem zeszłorocznej realizacji było zatrzymanie w ubiegłym tygodniu (12 maja 2022 roku) w Kutnie kolejnych dwóch członków tytoniowej grupy przestępczej. Ujęci mężczyźni to obywatele RP w wieku  50 i 20 lat – relacjonuje SG.

Przekazano, że po przedstawieniu mężczyznom zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnego wytwarzania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych w tym papierosów oraz suszu tytoniowego, Sąd Rejonowy w Łowiczu na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Na chwilę obecną w sprawie przedstawiono zarzuty 9 osobom, z których pięciu jest tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w powyższej sprawie cały czas trwa i niewykluczone są kolejne zatrzymania – dodają funkcjonariusze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy