Reklama

Reklama

Szansa na aktywne przejście przy poczcie! Boczkaja: ‘’Bezpieczeństwo to priorytet’’

Opublikowano: czw, 26 mar 2020 06:00
Autor:

Szansa na aktywne przejście przy poczcie! Boczkaja: ‘’Bezpieczeństwo to priorytet’’ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno jeden z radnych PiS, Janusz Kołodziejski, składał interpelację w której wnioskował o poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w ścisłym centrum miasta (KLIK). Mowa m.in. o feralnym przejściu w okolicach poczty przy ul. Wyszyńskiego.

Reklama

Radny proponował podwyższenie kilku przejść dla pieszych w centrum Kutna z poziomu jezdni do poziomu chodników (tak jak przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie). Taki „próg zwalniający” zmusza kierowców do zredukowania prędkości i– co za tym idzie – pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo.

Radny w swoim piśmie wymieniał przejścia w ścisłym centrum miasta zlokalizowanych na ulicy Norberta Barlickiego i Tadeusza Kościuszki.

- Mamy wiele doniesień medialnych o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych tj. potrąceniach i wypadkach na przejściach dla pieszych zlokalizowanych na wyżej wymienionych ulicach przy Poczcie Polskiej i przy przystanku autobusowym MZK Barlickiego – zaznaczał J. Kołodziejski.

Władze Kutna już ustosunkowały się do stwierdzeń i wniosków, które radny PiS zawarł w swoim piśmie. Wiceprezydent Jacek Boczkaja na wstępie odpowiedzi stwierdza, że Miasto traktuje priorytetowo bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz różnych rodzajów służb, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury drogowej w tym związanej z przejściami dla pieszych. W ostatnich latach zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego związanych z ruchem pieszych m. in. azyli dla pieszych, wyniesień przejść, wygrodzeń oraz dodatkowego oznakowania poziomego – podkreśla wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja.

Dodaje, że z informacji uzyskanych od KPP w Kutnie wynika, iż od momentu wygrodzenia obszaru wyłączonego przy przejściu dla pieszych w ul. Kościuszki przy Poczcie Polskiej (o czym pisaliśmy TUTAJ) nie miały miejsca żadne zdarzenia.

- Ponadto Miasto Kutno próbuje pozyskać środki zewnętrzne w ramach programu bezpieczne przejścia dla pieszych w celu wykonania tzw. aktywnego przejścia dla pieszych. Jesteśmy również w stałym kontakcie ze służbami i organem nadzorującym ruch drogowy. Rozpatrywane są różne warianty poprawy bezpieczeństwa w ruchu pieszym – stwierdza wiceprezydent.

Obecnie Miasto realizuje inwestycje mające na celu doświetlenie czterech przejść dla pieszych w ul. Barlickiego oraz ul. 29 Listopada.

Jacek Boczkaja dodaje również, że obecnie magistrat nie planuje wykonania podwyższonych przejść dla pieszych w ścisłym centrum, o co wnioskował radny Janusz Kołodziejski.

Jeśli zaś chodzi o same aktywne przejścia - przypomnijmy, że w ub. roku w Kutnie pojawiły się dwa takie przejścia – na ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Wyszyńskiego. Inwestycja przypadła do gustu zarówno pieszym i kierowcom, a jej realizacja była możliwa dzięki projektowi złożonemu w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim przez Mariusza Sikorę. Koszt tego zadania to 85 tys. zł.

W ramach inwestycji zamontowane zostały podświetlane znaki dla pieszych, mrugające światła w jezdni, tzw. kocie oczka, a także lampy LED. Jeśli zaś chodzi o powierzchnie wszystkich 2 przejść dla pieszych, zastosowano na nich maty antypoślizgowe i pomalowano na biało-czerwono, by były bardziej widoczne dla kierowców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)
 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Xu

  Przecież każdy widzi to przejście. Po co kolejne pieniądze na światełka które nic na tym przejściu nie wniosą. Przedłużyć Królewską do Jana Pawła i wyłączyć te uliczki z ruchu albo zlikwidować to cholerne przejście. Latem będzie tam taki ruch pieszych, że co godzinę będzie ktoś leżał na masce.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Vb

  Przywrócić poprzednie przejście!!! Będzie bezpiecznie!!!

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Mieszkaniec

  Najlepiej zamknąć ulicę wtedy będzie bezpieczniej. Porobili przejść dla pieszych bez głowy są dwa z oświetleniem mało trzeba zrobić jeszcze jedno na zakręcie.Teraz to pikuś ale jak oddadzą parking to nie przejedziesz

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  istny pechowiec

  Boczkowi, to jak nie PiS przeszkadza w inwestycjach , to znowu bezpieczeństwo .

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Anty

  Powinni wrócić do poprzedniego miejsca. To przejście to porażka. Wychodzi ci pieszy z zaparkowanych aut i co zbierasz go na maske bo w słoneczny dzień światła na tym przejściu nie będą widoczne

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Troskliwy:)

  Jak ze zdrowiem ks. proboszcza z Żychlina? Podobno zachorował. Redakcja wie coś na ten temat?

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  opalkaka

  Czemu robią wszystko, żeby nie przyznać się do błędu? To przejście to pomyłka i trzeba przywrócić stan sprzed dziwnego remontu. Pal licho wyrzuconą w błoto kasę. Trudno, ale znowu będzie bezpiecznie. Można wtedy myśleć, jak bezpieczne przejście zrobić jeszcze bezpieczniejszym, a nie wyrzucać następną kasę w błoto celem ratowania nie bezpie... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Tomi

  Ciekawe co za idiotą w ogóle wymyślił to przejście.

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   i

   to wymyslil ktos kto ma podobno jakas szkole (ale do ukonczenia)HA HA

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   .nowociasny

   Joński obiecał wybudować wiadukt.