Reklama

Reklama

Szykuje się duża drogowa inwestycja w powiecie kutnowskim. Gmina ogłosiła przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (GDDKiA)

Szykuje się duża drogowa inwestycja w powiecie kutnowskim. Gmina ogłosiła przetarg - Zdjęcie główne

Szykuje się duża drogowa inwestycja w powiecie kutnowskim. Gmina ogłosiła przetarg | foto poglądowe (GDDKiA)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Możliwe, że już wkrótce w jednej z gmin powiatu kutnowskiego ruszą kolejne drogowe inwestycje. Przebudowy ma doczekać się kilka różnych dróg na terenie gminy Żychlin. Ogłoszono właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Reklama

Gmina Żychlin zrealizuje kolejną drogową inwestycję. W poniedziałek, 13 lutego ogłoszono przetarg na modernizację kilku tamtejszych dróg. Termin składania ofert mija 28 lutego o godz. 11:00. Gmina otrzymała na ten cel promesę inwestycyjną w II edycji naboru na dofinansowanie zadań Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości 6 400 000 złotych.

Jak podkreśla urząd gminy, przeprowadzenie tej inwestycji jest niezbędne. Wyłonione do przebudowy drogi ciągle niszczeją, m.in. ze względu na stopień amortyzacji nawierzchni i podbudów dróg oraz systematyczny wzrost ilości transportu do rozwijających się tam zakładów przemysłowych.

- Inwestycja wpłynie na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania ciągów komunikacyjnych, ułatwi prowadzenie działalności gospodarczych lokalnym firmom oraz podniesie atrakcyjność osiedleńczą miejscowości, co jest istotne z punktu widzenia wskaźnika demograficznego - wyjaśnia Urząd Gminy Żychlin.

Oprócz remontu samych dróg, w ramach zadania wykonane zostaną też rowy, chodniki, utwardzone pobocza, przepusty, wjazdy czy przejścia dla pieszych.

Zakres inwestycji obejmie przebudowę dróg o łącznej długości około 3,70 km, w tym 1,59 km ulic miejskich i 2,11 km dróg na terenie wiejskim. W tym znajdą się:

1. ul. Narutowicza – odcinek ulicy jednokierunkowej od pl. 29 Listopada do rzeki Słudwi – łączący się z drogą wojewódzką nr 583 długości około 460 mb. 

2. ul. Łąkowa – odcinek łączący się z drogą wojewódzką nr 583 długości około 260 mb. 

3. ul. Sienkiewicza – odcinek łączący się z drogą powiatową nr 2120E długości około 870 mb. 

4. droga w sołectwie Dobrzelin – ul. Wagowa w Dobrzelinie odcinek około 310 mb łącząca się z drogą wojewódzką nr 583. 

5. droga w sołectwach Pasieka i Sokołówek – dwa odcinki łączące się z drogą wojewódzką nr 573 i z drogą powiatową nr 2123E– długości około 900 mb. 

6. droga w sołectwie Chochołów – odcinek około 900 mb.

Info: Gmina Żychlin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy